لزوم نگرش دینی در شاخص‌های سنجش تعلیم و تربیت
لزوم نگرش دینی در شاخص‌های سنجش تعلیم و تربیت
امام جمعه شیراز:شاخص‌های سنجش تعلیم و تربیت دانش آموزان باید با نگرش دینی همراه باشد و باید مهارت خودمان را در آموزش دادن نسل بعدی و تربیت آن‌ها افزایش دهیم.

به گزارش مهرنما فارس نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با مسئولان و اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان فارس، گفت:یادگیری روش‌های تربیت و مهارت‌های تربیتی و ارتقا در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است و ما باید تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار بگیریم.
آیت الله لطف‌الله دژکام ادامه داد: می‌بایست کتاب‌هایی در زمینه فنون تربیت و آموزش را مطالعه کنیم و علم مان را به روز کنیم و از تجربه موفق دیگران بهره ببریم و پیگیر باشیم.

آیت‌الله دژکام افزود: مربیان جهادی که برای هدایت نوجوانان این جامعه، تلاش می‌کنند باید با خدا معامله کند؛ ما باید اساس را بر معامله با خدا بگذاریم و این تفکر را در خودمان نهادینه کنیم.
وی اضافه کرد: غیر ممکن است مربی پرورشی نگاه دنیایی داشته باشد و دانش آموز او نگرش دینی و نگاه آخرتی پیدا کند.
امام جمعه شیراز بیان داشت: عمده اشکال ما در امور پرورشی همین است که مربی پرورشی ما، اگر نگاهش به دنیاست نمی‌تواند دانش آموزانش را متوجه به آخرت کند بنابراین ما باید این را به عنوان شرط کار پرورشی و تربیتی باور کنیم.
وی عنوان داشت: گاهی اوقات ما که در آمار و گزارش وارد می‌شویم فراموش می‌کنیم که باید یک چیز دیگری را ملاک ارزشیابی قرار دهیم.
آیت‌الله دژکام اظهار داشت: دانش آموزان باید نگاهشان به آخرت با یک شاخص‌هایی ارزیابی شود تا بتوان نتیجه این تلاش‌هایی که برای تربیت و تعلیم او انجام می‌شود را مشاهده کرد.

 

انتهای پیام/