فوت ۱۱ بیمار کرونایی در فارس
فوت ۱۱ بیمار کرونایی در فارس
با فوت ۱۱ بیمار کرونایی در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری در استان تا کنون به ۶ هزار و ۵۷۹ نفر رسید.

به گزارش مهرنما مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۲۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۸ هزار و ۷۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۸۱ هزار و ۶۰۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۰ هزار و ۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۸ هزار و ۸۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر سید روح الله حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۴۶۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: همچنین از بهبودی ۳۸۴ هزار و ۹۲۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با بیان اینکه یازده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۷۹ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضروری و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، می‌تواند از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کند.

 

انتهای پیام/