فعال شدن شهرک صنعتی شیراز رونق اشتغال استان فارس را در پی خواهد داشت
فعال شدن شهرک صنعتی شیراز رونق اشتغال استان فارس را در پی خواهد داشت
استاندار فارس گفت: اگر خواهان رونق اشتغال این استان هستیم باید برای فعال شدن شهرک صنعتی شیراز تلاش کنیم.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه در بازدید از شهرک صنعتی شیراز با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲۷ هزار نفر در این شهرک شاغل هستند، اظهارداشت: ظرفیت شهرک صنعتی شیراز، حدود ۲۵۰ هزار نفر است که یک هشتم این ظرفیت فعال می‌باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: در شهرک صنعتی شیراز یک چهارم واحدها پروانه گرفته اند ولی کارگاه های فعال باظرفیت ۴۰ تا ۵۰ درصد کار می‌کنند.

وی تصریح کرد: تلاش میکنیم مسائل بانکی، مالیاتی و بیمه ای واحد‌های مستقر در شهرک صنعتی شیراز را در کارگروه رفع موانع تولید بررسی و برای رفع آن ها تلاش کنیم.

استاندارفارس با اشاره به این که استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز شهرک و پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی و پساب تصفیه خانه شهر شیراز برای تامین آب مورد نیاز شهرک در دستور کار است، گفت: تامین امکانات رفاهی شاغلین در شهرک صنعتی هم مورد توجه مدیریت ارشد استان قرار دارد.

ایمانیه با بیان این که در بازدید از شهرک صنعتی شیراز، چند تن از روسای دانشگاه های شیراز و اساتید، استاندار فارس را همراهی کردند، افزود: امیدواریم در آینده تفاهم نامه ای میان دانشگاه و واحد‌های شهرک صنعتی برای ارائه خدمات متقابل منعقد شود تا به استانی دانش محور دست پیدا کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: بسیاری از زمین های شهرک ساخته شده و بدون بهره برداری رها شده است که باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی با اشاره به اینکه تدابیری برای حمایت از خرید سیستم های دولتی از تولیدات صنعتی داخل استان باید اندیشیده شود، گفت: اطلاع رسانی شفاف از عملکرد دستگاه‌های اجرایی، می تواند در فرهنگ سازی و تشویق دستگاه ها به حمایت از تولیدات داخل استان موثر باشد.

استاندار فارس با اشاره به جمعیت قابل توجه شاغلین در شهرک صنعتی شیراز خواستار توجه ویژه به مسجد و فضای ورزشی مورد نیاز شاغلین این شهرک شد.

 

انتهای پیام/