فجر -استقلال پس از ۸ سال بهم رسیدند
فجر -استقلال پس از ۸ سال بهم رسیدند
فجر شهید سپاسی شیراز در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال میزبان استقلال خواهد بود.

به گزارش مهرنما فارس تیم‌های فجرشهیدسپاسی و استقلال تهران از ساعت ۱۶ فردا جمعه چهاردهم آبان با قضاوت مرتضی منصوریان در ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف هم می‌روند.
تقابل حساس تیم‌های فجرسپاسی و استقلال در شرایطی انجام خواهد شد که آخرین مصاف رسمی این دو تیم به سا ل ۱۳۹۲ باز می‌گردد.
تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی شیراز پس از ۷ سال غیبت در لیگ برتر فوتبال ایران، سرانجام در فصل بیست و یکم موفق شد به سطح اول فوتبال کشور بازگردد.
شاگردان علی اصغر کلانتری که بیشتر آن‌ها با سهمیه سربازی به تیم فجر اضافه شدند با وجود انجام بازی‌های قابل قبول در دو هفته ابتدایی این مسابقات مقابل تیم‌های نساجی مازندران و گل گهر سیرجان، بازی را با نتایج مشابه ۱-۰ به این دو تیم واگذار کردند.
فجری‌ها برای شکستن طلسم و دستیابی به نخستین پیروزی خود در لیگ برتر به آبادان رفتند و در ایستگاه سوم در یک بازی حساب شده موفق شدند میزبان خود تیم نفت آبادان را با دو گل از پیش رو بردارند و اکنون با سه امتیاز در رده نهم جدول مسابقات جای دارند.
فجرشهید سپاسی حالا روز جمعه ۱۴ آبان ماه در یکی از حساس‌ترین بازی‌های نیم فصل خود باید در ورزشگاه حافظیه شیراز رودر روی استقلال فرهادمجیدی با بازیکنان مطرح و آماده این فصل قرار بگیرد.
اما آن طرف میدان، استقلالی‌ها در سه هفته نخست لیگ بیست و یکم مقابل تیم هوادارتهران، ذوب آهن اصفهان و تراکتورسازی تبریز به برتری رسیدند و ۹ امتیازی با ۴ گل زده و بدون گل خورده پس از سپاهان در مکان دوم جدول قرار دارند.
شاگردان مجیدی که سالهاست در دست یابی به جام لیگ برتر ناکام بوده اند با جذب چندین بازیکن تراز اول فوتبال کشور و همچنین دو بازیکن فرانسوی عزم خود را برای قهرمانی جزم کرده اند و با انگیزه بسیاری به شیراز می‌آیند.
آخرین بازیکنی که به جمع آبی پوشان اضافه شد رودی ژستد فرانسوی است که سابقه حضور در لیگ برتر انگلستان را در کارنامه دارد و از یک باشگاه یونانی به استقلال پیوسته که با صادر شدن کارت ITC او این بازیکن به همراه تیم به شیراز سفر خواهد، اما حضورش در میدان حافظیه مشخص نیست.
بااعلام باشگاه استقلال، جعفرسلمانی و علیرضا رضایی دو بازیکن تازه وارد آبی پوشان هستند که حضورشان در بازی با فجرسپاسی بدلیل سرماخوردگی نامشخص است.
تاریخچه بازی‌های دو تیم استقلال و فجرسپاسی
در سی و چهار مصاف رسمی دو تیم در مسابقات لیگ آزادگان، لیگ برتر و جام حذفی، ۱۹ پیروزی بنام آبی پوشان پایتخت ثبت شده، ۱۲ بازی دو تیم باتساوی به پایان رسیده است و همچنین سهم شیرازی‌ها ۳ پیروزی مقابل استقلال است.

 

انتهای پیام/