جان باختگان ویروس کرونا در فارس به ۶۵۸۸ نفر رسید
جان باختگان ویروس کرونا در فارس به ۶۵۸۸ نفر رسید
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز، مجموع جان باختگان کرونا در فارس از ابتدای شیوع تا کنون را ۶ هزار و ۵۸۸ نفر اعلام کرد.

به گزارش مهرنما عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۹۲۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۹ هزار و ۶۹۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۸۳ هزار و ۳۸۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۰ هزار و ۵۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۴۰ هزار و ۲۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اشاره به بستری ۲۶۴ بیمار جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۳۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در استان فارس از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۸۸ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۸۵ هزار و ۶۶۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دعوت معاون بهداشت دانشگاه از مردم فارس برای تزریق واکسن علیه کرونا

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان فوتی‌های ناشی از کرونا در افرادی که واکسن دریافت کرده اند، به شدت پایین است، از افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند خواست تا هرچه سریعتر به نزدیکترین مرکز واکسیناسیون مراجعه کرده و در پیشگیری از چرخه انتقال کروناویروس سهیم شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تاکید بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این بحران، از مردم خواست تا حتی پس از دریافت واکسن نیز، حتما ماسک بزنند، از حضور در تجمعات بپرهیزند و همچنان فاصله فیزیکی خود را با دیگران حفظ کنند.

 

انتهای پیام/