فارس رتبه‌ی اول تصادفات جاده‌ای
فارس رتبه‌ی اول تصادفات جاده‌ای
استان فارس با ثبت بیشترین آمار تصادفات جاده‌ای در شش ماهه‌ی اول امسال همچنان صدر نشین جدول آمار‌های تصادفات در کشور است.

به گزارش مهرنما فارس  به گفته‌ی رئیس اداره‌ی عملیات پلیس راه شمال فارس، استان فارس ازلحاظ تصادفات جاده‌ای در صدر استان‌های کشور است.
سرهنگ همایون پور افزود: علت اصلی این تصادفات هم عدم توجه به جلو با ۴۰ درصد سهم و تخطی از سرعت مطمئنه است.
وی گفت: این روز‌ها آمار تصادفات درون شهری استان هم حال و روز خوبی ندارد و این امار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.
بالا بودن این امار‌های نگران کننده باعث شد در روزی که به یاد قربانیان حوادث ترافیکی نامگذاری شده متولیان امر در کمیسیون ایمنی راه‌های استان به دنبال راه چاره باشند.
به گفته‌ی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس در این جلسه با هدف کاهش آمار تصادفات جاده‌ای استان بررسی موانع و مشکلات پیش روی اصلاح محور‌های چهار خطه استان بویژه جهرم به لار، فسا به داراب ونی ریز به کرمان در دستور کار قرار گرفت و قرار شد با تامین منابع مالی این موانع و مشکلات به زودی برطرف شود.
سیاهپور افزود: برای سروسامان دادن به کمربندی شیراز هم قرار شد نصب دوربین‌های نظارتی پلیس و محدود شدن مسیر‌های دسترسی محلی به کمربندی در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/