علمدار راستگو شاعر و عارف لامردی درگذشت
علمدار راستگو شاعر و عارف لامردی درگذشت
عباس(علمدار)راستگو ،چهره ی فاخر و شاعر خوش کلام چاهورز لامرد به علت بیماری سرطان آسمانی شد.

به گزارش مهرنما علمدار راستگو سال ۱۳۲۵در چاهورز در خانواده ای فقیر و چوپان زاده متولد شد که به علت فقر شدید مالی و نداشتن پول برای خرید کتاب ،اجازه ی شرکت در کلاس مکتب پیدا نمی کرد و با شنیدن صحبت های ملا از پشت کِپَر مکتبی ها و با کمک پدرش سواد خواندن پیدا کرد ولی توانایی نوشتن نداشت.

علمدار راستگو ،حافظ قرآن کریم ،شاعر و حافظ ادیبی که با شغل چوپانی در دل کوهها و صرفا با گوش دادن صوت قرآن و اشعار شاعران بزرگ ، نابغه ای کم نظیر شده بود و با داشتن بیش از ۷۳سال سن در طول این سالها در کوه زندگی می کرد و به شغل چوپانی مشغول بود.

توانایی های این چهره ی فاخر و شاعر بخش چاهورز که حافظ قرآن کریم،نهج البلاغه ،حافظ کل دیوان حافظ،بوستان سعدی،گلستان،مثنوی معنوی،شاهنامه،نظامی و ابیاتی از خیام و ارایه های ادبی بود،زبان زد خاص و عام بود که بارها با شرکت و هنرمندی در شبکه های ملی صدا و سیما و جشنواره ها و مراسم های مختلف تعجب همگان را برانگیخته بود .

مرحوم زنده یاد علمدار راستگو پس از مدتها دست و پنجه نرم کردن و جدال با بیماری سرطان ،روز گذشته در بیمارستان امیرالمومنین گراش دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

انتهای پیام/