عامل هتک حیثیت دختر جوان شیرازی دستگیر شد
عامل هتک حیثیت دختر جوان شیرازی دستگیر شد
رئیس پلیس فتا استان از دستگيري پسر 19ساله‌ای خبر داد که با ارسال تصاویر خصوصی شاکی به اعضای خانواده‌اش قصد اخاذی از وی را داشت.

به گزارش مهرنما فارس،سرهنگ حشمت سلیمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: خانمی 21 ساله با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده و قصد 5 ميليون ريال اخاذي دارد كه رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی گفت: كارشناسان پليس فتا با جمع‌آوری مدارک و مستندات موجود موفق شدند متهم را شناسايي و آن را در یکی از محلات شیراز دستگیر كنند.
رئیس پلیس فتا استان با بيان اينكه متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان هدف از این کار را اخاذی از دختر جوان عنوان كرد، گفت: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
اين مقام سايبري خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره 096380 با كارشناسان در میان بگذارند.

 

انتهای پیام/