شهر های زرد در فارس به ۲۰ شهر رسید
شهر های زرد در فارس به ۲۰ شهر رسید
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۲۰ شهرستان استان فارس از جمله شیراز، در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

به گزارش مهرنما فارس، دکتر سید وحید حسینی با اشاره به افزایش شهر‌های دارای وضعیت زرد کرونایی در فارس گفت: بر اساس آخرین اعلام وضعیت کرونا در کشور، ۲۰ شهرستان فارس شامل شیراز؛ استهبان؛ ارسنجان؛ اقلید؛ پاسارگاد؛ جهرم؛ خرامه؛ خرم بید؛ داراب؛ زرقان؛ سروستان؛ فراشبند؛ فسا؛ قیروکارزین؛ بیضا؛ کوار؛ کوه چنار؛ جویم؛ کازرون و لارستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

 

او با ابراز نگرانی نسبت به افزایش ملایم موارد ابتلا و بستری ناشی از کرونا در استان طی روز‌های اخیر افزود: این شیب ملایم افزایشی در آستانه فرا رسیدن تعطیلات نوروزی که هر ساله با افزایش سفر‌های هموطنان و دید و بازدید‌های خانوادگی همراه است، نگرانی‌ها را در خصوص گسترش مضاعف چرخه‌های انتقال این بیماری، افزایش داده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شیراز و استان فارس هر ساله یکی از مقاصد مهم گردشگری در استان فارس محسوب می‌شود، اظهار کرد: طی روز‌های پایانی اسفند، شاهد ورود گسترده مسافران نوروزی به استان فارس و شهر شیراز بوده ایم که همین امر، ضرورت رعایت بیش از پیش شیوه نامه‌های بهداشتی و پیشگیری از گسترش بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

 

دکتر حسینی از مردم استان فارس خواست تا با پایبندی جدی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی با دیگران، سلامت خود و اطرافیان را در ایام نوروز حفظ کرده و سال جدید را با سلامت و تندرستی کامل آغاز کنند.

 

او همچنین مراجعه به موقع برای دریافت واکسن کرونا با هدف افزایش ایمنی بدن در برابر این بیماری برای افرادی که دز دوم یا سوم واکسن را دریافت نکرده اند را دیگر راهکار مراقبتی در شرایط کنونی عنوان کرد و به ویژه از گروه‌های در معرض خطر، نظیر بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه ای، سالمندان، مادران باردار، بیماران پیوند اعضا و بیماران دچار نقص سیستم ایمنی بدن خواست تا در این زمینه اقدام کنند.

 

مسوول ارشد سلامت فارس با اشاره به فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت استان، مراکز درمانی و پایگاه‌های واکسیناسیون در ایام تعطیلات نوروز گفت: اطلاعات مربوط به فعالیت این مراکز، به صورت روزانه در صفحه سلامت نوروزی دانشگاه به نشانی اینترنتی https://www.sums.ac.ir/page-nowrooz ۱۴۰۲/fa/۵۱۹ منتشر می‌شود.