شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد
شهر فاقد کتابخانه امام شهر صاحب کتابخانه شد
کتابخانه عمومی بهارنارنج شهر فاقد کتابخانه امام شهر در هفته کتاب به بهره برداری رسید.

به گزارش مهرنما فارس آیین افتتاح کتابخانه عمومی بهارنارنج در شهر فاقد کتابخانه امام شهر صبح امروز ۲۲ آبان ماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، علی محمد کریمی فرماندار قیروکارزین و جمعی از مسئولان شهرستان و مردم امام شهر برگزار شد.

فرماندار قیروکارزین در این آیین با تقدیر از خیرین و بانیان خیر این پروژه عنوان کرد: خوشبختانه توفیق حاصل شد مردم عزیز امام شهر نیز لذت بهره‌گیری از کتاب را بچشند.

او اضافه کرد: اگر بخواهیم راه‌های ترقی را بپیماییم باید به کتاب و کتابخوانی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. امیدواریم که آیندگان این شهر همه کتاب خوان، کتابدار و کتاب دوست باشند.

روح الله منوچهری نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح کتابخانه بهارنارنج عنوان کرد: تا دو سال گذشته، دو شهر امام شهر و مبارک آباد قیروکارزین از شهر‌های فاقد کتابخانه استان بود، اما خوشبختانه با پیگیری‌های مکرر، کتابخانه عمومی در هر دو شهر به بهره برداری رسید.

منوچهری اضافه کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی در حال حاضر مشکل اساسی جامعه است، این مشکل با رونق کتابخانه ها، برطرف می‌شود. هرجا کتابخانه پیشرفت کرده، فرزانگی رشد داشته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ضمن قدردانی از همت بلند خیرین، عنوان کرد: در افتتاح این کتابخانه نیز خیرین عزیز مشارکت داشتند، وجود خیرین برکتی بود که کار‌ها انجام بشود.

او با اشاره به علاقه مردم امام شهر به کتابخانه خاطرنشان کرد: در همین ایام کوتاه راه اندازی این کتابخانه، مردم فرهیخته امام شهر اسقبال خوبی از کتابخاته بهارنارنج داشتند که باعث افتخار است.

محسن کاووسی شهردار امام‌شهر نیز عنوان کرد: افتتاح کتابخانه مهم‌ترین اقدام شورا و شهرداری است، افتتاح این کتابخانه خواست مردم بود.

گفتنی است ساختمان کتابخانه عمومی بهارنارنج به همت بانو رقیه نقوی خیر کتابخانه‌یار به مجموعه کتابخانه‌های عمومی واگذار و این کتابخانه به متراژ ۱۵۰ متر تجهیز و بهره برداری شد.

 

 

انتهای پیام/