شناسایی ۴۹۸ هزار و ۳۵۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در فارس
شناسایی ۴۹۸ هزار و ۳۵۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در فارس
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به شناسایی ۴۹۸ هزار و ۳۵۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در فارس تا امروز جمعه پنجم آذر ۱۴۰۰، تازه ترین آمارهای کروناویروس در استان را اعلام کرد.

به گزارش مهرنما فارس، سید روح الله حسینی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، یک میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۴۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۳۹ هزار و ۸۵۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۵۰ هزار و ۴۵۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۴۹۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۸ هزار و ۳۵۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۸۶ هزار و ۵۰۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷ هزار و ۲۲۳ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی با بیان اینکه ۱۴۹ بیمار جدید طی بیست و چهار ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۱۸۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با اعلام اینکه در روز گذشته مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۱۴ هزار و ۲۷۶ واکسن در پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، به مردم استان تزریق کرده اند، گفت: تاکنون سه میلیون و ۱۳۸ هزار و ۸۱۲ دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۹۰ هزار و ۵۶۴ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و تاکنون تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۸۲۹ هزار و ۳۷۶ دوز رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اجرای طرح محدودیت هوشمند در کشور بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، تاکید کرد: افرادی که واکسن نزده اند ممکن است برای دریافت خدمات و استفاده از امکانات شهری دچار محدودیت شوند، بنابراین لازم است این افراد هر چه زودتر برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون سطح استان مراجعه کنند؛ همچنین افرادی که بر علیه کروناویروس واکسینه شده اند نیز با مراجعه به پایگاه salamat.gov.ir ضمن بررسی کارت واکسن کرونا، این کارت را دریافت و برای استفاده از خدمات شهری به همراه داشته باشند.

 

انتهای پیام/