شناسایی ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس
شناسایی ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس
با بستری ۶۸ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

به گزارش مهرنما فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۷ هزار و ۹۷۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۴ هزار و ۸۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۸۲۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۰ هزار و ۱۵۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۶ هزار و ۱۵۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۴ هزار و ۶۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۵۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۱۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۳ هزار و ۸۵۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۴۹ هزار و ۵۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۰ هزار و ۵۲۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۶ هزار و ۹۰۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۷ هزار و ۶۶۷ دُز نوبت سوم و ۱۱۳ هزار و ۹۶۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

 

انتهای پیام/