شناسایی بیش از ۴۹۶هزار بیمار مبتلا به کرونا در فارس
شناسایی بیش از ۴۹۶هزار بیمار مبتلا به کرونا در فارس
مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۷۳ دُز رسید.

به گزارش مهرنما فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز سه شنبه دوم آذر ۱۴۰۰، ۴۹۶ هزار و ۲۴۲ بیمار کووید۱۹ در فارس شناسایی شده است، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۳۳ هزار و ۱۷۰ تست کرونا شامل یک میلیون و ۴۸۶ هزار و ۱۰۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۸ هزار و ۵۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۴۷ هزار و ۶۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۷ هزار و ۷۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۶ هزار و ۲۴۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکترسید روح الله حسینی همچنین از بهبودی ۴۸۴ هزار و ۲۱۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۱۲۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۲۰۲ نفر اعلام کرد.
او با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۷۳ دُز رسیده است، اعلام کرد: با تلاش مدافعان سلامت حوزه بهداشت در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون سه میلیون و ۱۲۶ هزار و ۸۴۰ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۳۳ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به بازگشایی مدارسی که شرایط لازم را بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی را دارند، از خانواده‌ها خواست به کودکان و نوجوانان یادآوری کنند، در مدت حضور در کلاس از ماسک استفاده کنند و از برداشتن ماسک خودداری کنند، زیرا استفاده از ماسک علاوه بر کروناویروس، از ابتلا به سایر ویروس‌های تنفسی مانند آنفولانزا، نیز جلوگیری می‌کند.
دکتر حسینی با تاکید به اهمیت موضوع آموزش، اظهار امیدواری کرد با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس، سلامت دانش آموزان نیز حفظ شود.

 

انتهای پیام/