سوم آبان آغاز قرنطینه هوشمند در فارس
سوم آبان آغاز قرنطینه هوشمند در فارس
خدمات دهی از سوم آبان در فارس، بر اساس داشتن کارت واکسیناسیون انجام می‌شود.

به گزارش مهرنما نخستین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا به ریاست دکتر ایمانیه، استاندار جدید برگزار و در مورد ادامه روند حضور کارکنان در محل کار، فعالیت اصناف، مدارس و تالار‌های پذیرایی تصمیماتی گرفته شد.
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: بر اساس مصوبات جلسه امروز، از شنبه دوم کارمندان همه اداره ها، نهاد‌ها و بانک‌ها آبان که واکسن نزده باشند، اجازه ورود به اداره ندارند.
قاسمپور با بیان این که به جز شهر‌های قرمز، ساعت کاری اداره‌ها و نهاد‌ها همچون زمان قبل از کرونا است افزود: همه کارمندان دولت باید در محل کار خود حضور منظم داشته باشند، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری الزامی است و همه مدیران باید پیگیر تکمیل واکسیناسیون کارمندان و خانواده هایشان باشند.
وی گفت: طرح قرنطینه هوشمند در استان از ۳ آبان اجرا می‌شود و همه اداره و نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید بر اجرای کامل مصوبه نظارت کنند.
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: فعالیت افراد در اصناف، بخش حمل و نقل، ورود به سینما، باشگاه ها، زمین‌ها و سالن ورزشی و صدور و تمدید مجوز در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، خدمات پزشکی و نظام مهندسی، به شرط تزریق واکسن خواهد بود.
قاسم پور گفت: پایگاه واکسیناسیون در فرودگاه و ترمینال‌ها راه اندازی می‌شود تا مسافرانی که قصد سفر دارند، اما واکسن نزده اند، بتوانند واکسن دریافت کنند.
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا تاکید کرد: داشتن کارت واکسیناسیون یا تست pcr منفی برای گرفتن ا جازه سفر الزامی است.
قاسم پور گفت: رانندگان حمل و نقل جاده‌ای و درون شهری شامل اتوبوس و تاکسی هم باید واکسن زده باشند و شیوه نامه‌های بهداشتی در وسایل نقلیه عمومی رعایت شود.
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: همه دانشگاه‌های استان باید برای ورود دانشجویان به دانشگاه، خوابگاه و استفاده از امکانات دانشجویی برنامه ریزی کنند و فقط به دانشجویانی که واکسن زده اند خدمات ارائه دهند.
وی تاکید کرد: اگر با موج ششم رو به رو نشویم، از آبان، مدارس با اولیت مدارس کم دانش آموز و تاییدیه بهداشت بازگشایی می‌شوند.
قاسم پور با بیان این که احتمال وقوع موج ششم کرونا بعد از بازگشایی مدارس، سفر‌های اربعین و سفر‌های گردشگری و عادی انگاری‌ها وجود دارد ادامه داد: رسانه‌ها باید برای اقناع افکار عمومی و لزوم تداوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تلاش کنند تا عادی انگاری نشود و همچنین تشدید نظارت و برخورد با متخلفان و لزوم رعایت شیوه نامه‌ها باید افزایش یابد و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از نظر نیروی انسانی و تجهیزات و دارو آمادگی کامل داشته باشند
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر این که کرونا همچنان جدی است گفت: استهبان تنها شهرستان قرمز فارس است که دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای اعمال تدابیر کنترلی و کاهش آمار ابتلا و فوتی، یک گروه دیگر به این شهرستان اعزام می‌کند.
قاسم پور ادامه داد: از ۳۶ شهرستان فارس، یک شهرستان قرمز، ۹ شهرستان نارنجی، ۲۰ شهرستان زرد و ۶ شهرستان آبی کرونایی هستند.
جانشین استاندار در ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: شیوه نامه‌های بهداشتی را برای بازگشایی تالار‌های صنفی و سالن‌های پذیرایی تدوین خواهد کرد که تا با رعایت شیوه نامه ها، بعد از ۲۰ ماه این صنف هم بتواند فعالیت کند.
قاسم پور با تاکید بر این که به دلیل اعمال محدودیت ها، تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه ها، در مجموع آمار ابتلا، بستری و مرگ کرونایی در فارس رو به کاهش است افزود: از نظر رعایت شیوه نامه در جایگاه رتبه دوم کشور هستیم
وی گفت: اصناف همکاری خوبی با ستاد مبارزه با کرونا داشتند با این وجود، از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۵۹۹ هزار و ۸۰۶ خودروی متخلف، ۱۰ هزار و ۶۱۴ واحد صنفی متخلف پلمپ شده اند.

 

 

انتهای پیام/