سه دقیقه ای فشارتان را پایین بیاورید
سه دقیقه ای فشارتان را پایین بیاورید
افرادی که از نوعی اپلیکیشن موبایلی برای کنترل فشار خون استفاده می کنند در مقایسه با دیگر افراد مبتلا به این عارضه، فشار خون کم تری داشته اند.

به گزارش مهرنما به نقل از theverge، تحقیقات جدید نشان می دهد آن دسته از افرادی که با کمک اپلیکیشن نصب شده روی موبایل به نام Hello Heart فشار خون خود را تحت کنترل درآورده اند، سطح فشار پایین تری دارند. این اپلیکیشن به کاربران امکان کنترل مداوم فشار خون و فعالیت بدنی را داده و نکاتی را درباره چونگی کنترل آن ارائه می دهد.

حدود نیمی از افراد بالغ آمریکایی از فشار خون بالا رنج می برند اما تنها یک چهارم آنها این عارضه مهم را کنترل می کنند. اگر افراد بتوانند تنها با اندازه گیری فشار خون با این نرم افزار موبایلی، میزان آن را بسنجند، می توانند در خانه و بدون مراجعه به پزشک و تحمل استرس های ناشی از آن، فشار خونشان را به راحتی در خانه کنترل کنند.

به خاطر داشته باشید که فشار خون بالای کنترل نشده از مهم ترین عوامل پرخطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته های قلبی است؛ از این رو، کنترل آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش سیناپرس، در سال های اخیر به دلیل گسترش ابزارهای دیجیتال، استفاده از روش های کنترل سلامت دیجیتال در دنیا رواج یافته و پزشکان و بیماران از آن استقبال کرده اند اپلیکیشن Hello Heart دارای یک قسمت مخصوص کنترل فشار خون است که به طور خودکار میزان فشار خون را به این اپلیکیشن ارسال می کند.

در ادامه، اپلیکیشن موردنظر فرآیند طی شده را کنترل کرده و به طور خودکار راهکارهایی را مانند رژیم غذایی و ورزش به کاربر ارائه می دهد تا بتواند در مدت زمانی کوتاه فشار خون را به حالت عادی برگرداند.

محققان آمریکایی دریافتند که 85 درصد افرادی که مبتلا به نوع دو فشار خون و در معرض ابتلا به بیماری قلبی بودند، بعد از یک سال استفاده از این اپلیکیشن، کاهش فشار سیستولیک را تجربه کردند و این کاهش در بازه ای سه ساله هم ادامه پیدا کرد.

این اپلیکیشن حتی برای افرادی که در معرض خطر کم تری هم قرار دارند و فشار خون بالای آنها خیلی خطرناک نیست، مناسب است و توانسته فشار خون را در 70 درصد افراد مبتلا به فشار خون نوع یک کاهش دهد.به گزارش سیناپرس، افرادی که به طور مداوم از آن استفاده می کنند تأثیر بیشتری از آن می گیرند و فشار خون پایین تری خواهند داشت و به بیماران فشار خونی کمک می کند در درازمدت فشار خون را کنترل کنند.

 

انتهای پیام/