سند نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس به عنوان الگوی کشوری
سند نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس به عنوان الگوی کشوری
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: وحدت نظر مسوولان دستگاه‌های متولی، در اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی استان، ضروری است.

به گزارش مهرنما فارس ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان این که سند نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس به عنوان الگوی کشوری انتخاب شده است، گفت: این سند با ۲۶ برنامه تدوین شده که برای اجرایی شدن آن نیاز به همراهی و وحدت نظر همه مسوولان دستگاه‌های اجرایی است.

او تاکید کرد: اگر سند نقشه مهندسی فرهنگی را به فراموشی بسپاریم از دیدگاه نظری، به وحدت نخواهیم رسید.

آیت الله دژکام، توجه و حساسیت استاندار فارس نسبت به مسایل فرهنگی را الگویی مناسب برای همه مدیران استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این مهم در همه عرصه‌های مدیریتی رشد روز افزون داشته باشد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم اربعین که یکی از دستور کار‌های این نشست نیز بود، گفت: مردمی بودن مراسم اربعین راز ماندگاری این مراسم در اذهان جهانی است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز افزود: مسوولان باید با اقدامات تشویقی و مدیریتی خود از هرگونه حرکت مردمی در برگزاری پرشور مراسم اربعین حمایت کنند.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس هم در این جلسه خواستار تدابیر و برنامه ریزی لازم برای میزبانی از اربعین حسینی در استان شد و گفت: با توجه به این که مسیر استان‌های شرقی برای سفر اربعین از استان فارس است باید برای اقامت زایران به مدت یک یا دو شب در استان فارس تدابیر لازم اندیشیده شود.

او همچنین با تأکید بر اهمیت تأمین و توسعه زیرساخت‌ها در بخش کتابخانه‌های استان گفت: باید برنامه مشخصی برای رسیدن به استاندارد‌ها در این زمینه تهیه و تدوین شود.

ایمانیه افزود: باید برنامه جامع و مشخص چهار ساله مبنی بر این که چگونه در بخش سخت‌افزاری و مشکلات مکانی حوزه فرهنگ به حد استاندارد برسیم تدوین و آماده شود و از پیشنهادات در این زمینه بهره ببریم.

استاندار فارس گفت: در حوزه سینما‌ها نیز باید برنامه چهار ساله تدوین و رصد شود تا کار‌هایی که نسبت به انجام آن‌ها تعهد شده به سرانجام برسد.

ایمانیه افزود: باید برنامه جامعی برای امور فرهنگی شهر شیراز نوشت و با طرح این برنامه در شهرداری، شورای شهر و شورای توسعه شیراز، تصمیمات لازم برای اجرایی شدن آن گرفتن و تکلیف و وظیفه هر دستگاه مشخص شود.

انتهای پیام/