زعفران مرودشت راهی بازار شد
زعفران مرودشت راهی بازار شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود بالغ بر ۱۵۰ کیلوگرم زعفران از سطح ۴۳ هکتارمزارع زیر کشت این محصول تولید و روانه بازار شود.

به گزارش مهرنما فارس کاووس همتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: برداشت از اوایل آبان آغاز شده و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد.

او با بیان اینکه برداشت زعفران طی یک دوره ۲۰ تا ۲۵ روزه ادامه دارد، افزود: برداشت این محصول زمینه اشتغال موقت برای بیش از ۱۷ هزار “نفر روز” را فراهم کرده است.

به گفته همتی؛ عملکرد مناسب زعفران، کشت با توصیه‌های فنی و زیر نظر کارشناسان، آب و هوای مناسب شهرستان مرودشت و حمایت‌های بخش دولتی از جمله ارائه تسهیلات کم بهره، توسعه کشت زراعت زعفران در این شهرستان را در پی داشته است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه زعفران تولید شده در مرودشت به لحاظ شرایط آب و هوایی از نظر عطر، رنگ و طعم از کیفیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: بخشی از محصول تولیدی به صورت بسته بندی شده و برند و بخشی نیز به صورت محلی و ارسال به استان‌های خراسان و تهران به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/