رونمایی از ۷ کتاب در دومین روز هفته کتاب در شیراز
رونمایی از ۷ کتاب در دومین روز هفته کتاب در شیراز
معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد فارس گفت: نویسندگان، پژوهشگران و فرهنگ‌وران کتاب‌دوست در سعدیه از ۷ کتاب پژوهشی شیراز را رونمایی کردند.

به گزارش مهرنما فارس مهدی امیدبخش معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلام در دومین روز هفته کتاب با اشاره به هفته کتاب و رویداد‌هایی که با موضوع کتاب برگزار می‌شود، گفت: امسال با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این هفته، همه‌روز از ساعت ۱۵، در سعدیه شیراز آئین رونمایی از چندین کتاب شیراز پژوهی و شیراز شناسی برگزار خواهد شد.

او، این رونمایی پاسداشت کسانی دانست که در زمینه شیراز پژوهی و فارس‌پژوهی تلاش کرده‌اند و افزود: در این رویدادها، پیوند دوسویه مردم با ناشران، نویسندگان، پژوهشگران، فرهنگ‌وران و کتاب‌دوستان خواهد بود پیوندی که می‌تواند به افزایش کتاب‌های پژوهشی در زمینه فرهنگ، گذشته و سبک زندگی مردم شیراز بینجامد.

امیدبخش افزود: یکی از رویداد‌های دیگر این هفته برگزاری دوره آموزشی طراحی جلد، صفحه‌آرایی و گرافیک کتاب برای ناشران و طراحان آن‌هاست که روز‌های ۲۶ و ۲۷ آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: آئین پایانی هفته کتاب امسال نیز روز ۳۰ آبان ماه جاری همچون همه کشور در زمینه تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب خاطرات مادران شهدا خواهد بود.

در این آئین از ۷ کتاب چاپ شده انتشارات سیوند به نام‌های «چهار طاق» نوشته محمدرضا احمدی و فاطمه هوایی، اکبر دایی محمد (داش اکل) نوشته مصطفی ندیم، «تعزیه فراتر از یک هنر» نوشته منصور طبیعی، «میر جم» نوشته احمد نوبخت، «تأثیر عوامل اقتصادی و سیاسی بر جنبش بابیه در ایران» نوشته بهرام شاهسونی و صفرعلی رضایی، «باغ آینه» سروده‌های غلامعلی خوشبخت و کتاب «ده گفتار»، مجموعه مقالات شیراز پژوهی رونمایی شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران