رفع مشکلات و جلوگیری از تعطیلی ۲۰ واحد تولیدی طی امسال در فارس
رفع مشکلات و جلوگیری از تعطیلی ۲۰ واحد تولیدی طی امسال در فارس
رئیس کل دادگستری فارس از رفع مشکلات و جلوگیری از تعطیلی ۳۶۳ واحد تولیدی در سال گذشته و ۲۰ واحد تولیدی در استان طی سه ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس ،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در نمایشگاه دستاوردهای قوه قضائیه در رفع موانع تولید و احیای بنگاه‌های اقتصادی در شیراز گفت: شناسایی صنعتگرانی که دچار مشکل و نارسایی شده‌اند، موجب رفع مشکلات ۳۶۳ واحد تولیدی و اقتصادی در سال گذشته و رفع مشکلات و جلوگیری از توقف فعالیت تولیدی ۲۰ مجموعه صنعتی، اقتصادی و تولیدی در سه ماهه سال جاری شده است.

او با اشاره به این نکته که حمایت از تولید و فعالان اقتصادی یکی از اولویت اصلی ابلاغی از سوی رئیس قوه قضاییه در سال جاری است، گفت: بخش عمده‌ای از توان مدیریتی در مجموعه قضایی استان را صرف تحقق شعار سال و اهداف تعیین شده در سند تحول قوه قضائیه در این حوزه کرده‌ایم.

موسوی با بیان اینکه رفع موانع موجود در مسیر تولید و فعالیت صنعتگران و تولیدکنندگان در دو سطح استانی و ملی در دستور کار دادگستری فارس قرار دارد، افزود: عمده مشکلات و موانعی که ریشه استانی دارد و قابل حل و فصل با همکاری نهادهای ذیربط در استان است با ورود دبیرخانه پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری دنبال می‌شود و تا حصول نتیجه مساعد و رفع مانع در دستور قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این نکته که برخی از مشکلات موجود در حوزه صنعت، نیازمند اتخاذ تصمیمات در سطح ملی است، گفت: آن دسته از موضوعات و مشکلات موجود که نیازمند پیگیری در سطح کلان دارد؛ با تأکید ریاست قوه قضاییه در استان احصای و با پیوست ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت پیگیری به حوزه ریاست قوه قضاییه و دادستانی کل کشور ارسال می‌شود تا به اتخاذ تصمیمات در سطح قوا منجر شود.

موسوی با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی با تولیدکنندگان در منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان کرد: استان فارس از ظرفیت‌های ویژه اقتصادی و تولیدی برخوردار است و برخی صنایع مادر و منحصر به فرد در استان فعالیت دارند که با حمایت‌های همه جانبه از جمله حمایت‌های حقوقی و قضایی و همچنین در حوزه‌های اجرایی و بانکی می‌توانیم شاهد رونق بیشتر و گسترش این صنایع در استان باشیم.

او بازدیدهای مکرر و برنامه‌ریزی شده مسئولان قضایی از شهرک‌های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی و سایر فعالان در حوزه صنعت و تولید در سراسر استان را از جمله برنامه‌های مجموعه قضایی فارس خواند و تصریح کرد: شناسایی صنعتگرانی که دچار مشکل و نارسایی شده‌اند با همکاری نهادهای همکار و دستگاه قضایی در قالب جلسات پیگیری و رفع مشکلات در کارگروه ویژه‌ای در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس ارائه خدمات به صنعتگران در منطقه ویژه اقتصادی را زمینه‌ساز رونق بیشتر تولید ارزیابی و ارائه خدمات در این مجموعه را امیدوار کننده و قابل تقدیر خواند.

دادستان مرکز استان فارس نیز در حاشیه دیدار مسئوان قضایی با تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با تشریح اقدامات دادستانی در جهت کمک به رونق صنعتی استا گفت: در سال گذشته ۶۰ هکتار از اراضی راکد منطقه ویژه اقتصادی با ورود دادستانی مرکز استان تعیین تکلیف و ۴۰ هکتار آن به صنعتگران فعال استان تحویل شده است.

سید مصطفی بحرینی با تأکید بر اینکه ارزش افزوده ۳۵۰۰ میلیارد تومانی ناشی از بازگشت این اراضی به حوزه صنعت استان وارد شده است، گفت: در طول سالیان متمادی بخشی از این اراضی در اختیار افرادی با مقاصد سوداگری قرار داشت که با ورود کمیته صیانت از اراضی صنعتی معاونت حقوق عامه دادستانی استان علاوه بر در اختیار قرار گرفتن این اراضی به صنعتگران فعال، ارزش افزوده اراضی به بخش صنعت بازگشت.

او همچنین از بررسی مشکلات حقوقی تولیدکنندگان و مطالبه‌گری دادستانی مرکز استان از نهادهای مسئول خبر داد و گفت: برخی موارد که نیازمند اصلاح امور در سطح کلان است به دادستانی کل کشور منتقل تا در سطح کلان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.