راهکاری موثر برای سیاه کردن مو
راهکاری موثر برای سیاه کردن مو
روش‌هایی وجود دارند تا مو‌های خود را به طور طبیعی مشکی نگاه داریم یا دست کم سفیدشدن آن‌ها را به تاخیر بیندازیم.

به گزارش مهرنما سفید شدن مو‌ها در سنین پایین از جمله مسایل بسیار شایع مربوط به سلامت است که در بین همه جنسیت‌ها چه مرد و چه زن اهمیت بالایی دارد و گاهی میان افراد زیر ۳۰ سال نیز ظاهر می‌شود. البته طبیعی است که این مشکل بیشتر خانم‌ها را اذیت کند.

بیشتر پزشکان و متخصصان بهداشت و سلامت بر این باورند افزایش روند سفیدشدن سریع مو‌ها که حالا نگران کننده هم شده است در نتیجه آلودگی‌هایی است که از محیط زیست به طبیعت و سپس به بدن انسان نفوذ می‌کنند و از جمله مسایلی مانند غذاها، خوراکی‌های مصرفی و زندگی پراسترس روی می‌دهند.

با این حال، روش‌هایی نیز وجود دارند تا مو‌های خود را به طور طبیعی مشکی نگاه داریم یا دست کم سفیدشدن آن‌ها را به تاخیر بیندازیم. با برخی از ساده‌ترین شیوه‌های مطمئن و سالم که به حفظ رنگ مشکی مو‌ها کمک می‌کنند آشنا شوید. انگور فرنگی هندی یا Amla، از مفیدترین ترکیبات غذایی طبیعی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

شما می‌توانید پودر خشک این میوه را با کمی عسل مخلوط کرده و روزی ۲ مرتبه از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از آبنبات‌های شیرین شده آن مصرف کنید. اغلب اوقات، پوست سر به دلایل وراثتی یا بالا بودن سطح استرس و مشکلات روحی، از کمبود جریان خون رنج می‌برد.

طب سنتی

این مسئله به تامین مواد مغذی پوست آسیب وارد می‌سازد و سبب افزایش ناگهانی تعداد مو‌های سفید می‌شود. برای ممانعت از این رویداد، جریان خون را در پوست سرتان با ماساژ‌های منظم سر خود افزایش دهید. این عمل به عنوان یک استراتژی مفید تاثیر بسیار خوبی دارد، به این معنا که اضطراب‌ها و تنش‌ها را کم کرده و به شما جهت بهتر شدن جریان خون یاری می‌رساند. در صورتی که پوست سر را با روغن کنجد.

روغن نارگیل، روغن خردل و روغن‌هایی از این دست ماساژ دهید، نتایج بهتری حاصل می‌شود. برگ‌های کاری در اصل ادویه معطری هستند که برای مزه دار کردن غذا‌ها استفاده می‌شوند. با این وجود، این ماده محتوی مواد بیوشیمیایی‌ای است که ریشه مو‌ها را محکم کرده و شادابی پوست سر را افزایش می‌دهد. سعی کنید در غذا‌های روزانه خود بیشتر از برگ‌های کاری استفاده کنید، همچنین می‌توانید مقداری برگ کاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط کنید و از آن به عنوان تونیک ضدسفید شدن مو استفاده کنید.

کره‌ای که از شیر خالص گاو گرفته می‌شود نیز ماده‌ای برای جلوگیری از آغاز سفیدشدن مو‌ها شناخته شده است. این یکی از دلایلی است که پزشکان مکتب طب سنتی و گیاهان باستانی هندوستان که آیورودا نام دارد، بر خوردن حداقل مقدار کمی کره خالص که از شیر گاو گرفته شده باشد، به عنوان دارویی برای جلوگیری از سفیدشدن مو‌ها تاکید کرده اند.

اگرچه بسیاری از مادربرزگ‌های ما هنوز حنا را دوست دارند، اما بسیاری از جوان تر‌ها رنگ قرمزی تیره‌ای که حنا به مو‌ها می‌دهد را دوست ندارند. در صورتی که استفاده از حنا به جای رنگ مو، برای پیشگیری از سفید شدن مو‌ها توصیه شده است. برای این کار باید مقداری برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهید. پیش از این که آن را روی سرتان ماساژ دهید، اجازه دهید این روغن ترکیبی دارویی چند ساعتی بماند تا خنک شود.

 

انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : ایران ناز