دوگانه سوز شدن ۹۵ درصد خودرو‌های عمومی در فارس
دوگانه سوز شدن ۹۵ درصد خودرو‌های عمومی در فارس
مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی فارس گفت: با افزایش کارگاه‌های مجاز تبدیل سوخت در استان فارس، بیش از هشت هزار و ۵۰۰ خودرو عمومی و مسافر بر اینترنتی دوگانه سوز شدند.

به گزارش مهرنما فارس، اسداله طاهری مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی فارس، از استقبال مالکان خودرو‌های عمومی استان از طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان این خودروها خبر داد و گفت: تا کنون حدود نه هزار خودوری عمومی تاکسی ووانت بار وتاکس‌های اینترنتی که دارای شرایط بوده دراین طرح ثبت نام و از این تعداد ۹۵ درصد دوگانه سوز ومابقی در حال انجام است.

او با بیان این که طرح دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی (تاکسی ووانت بار‌های عمومی) یکی از اقدامات مهم واساسی شرکت ملی پخش در راستای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و آلاینده درسبد سوخت خانوار‌هاست، افزود: در حال حاضر دراستان فارس ۱۳ کارگاه مجاز با رعایت استاندارد‌های لازم برای تبدیل سوخت خودرو‌های عمومی فعال و تاکنون تعداد ۸۵۴۰ خودرو تبدیل ومابقی درصف انتظار هستند.

این مقام مسئول توسعه جایگاه‌های سی ان جی، افزایش کارگاه‌های تبدیل وضعیت، پایش وکنترل دوره‌ای بر نحوه گاز سوز کردن خودرو‌ها توسط کارشناسان این شرکت را از جمله اقدامات شرکت در راستای توسعه صنعت سی ان جی در استان برشمرد و از متقاضیان درخواست کرد برای استفاده از ازاین تسهیلات به سامانه GCR.NIOPDC.IR مراجعه ونسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدیر منطقه میانگین متوسط روزانه گاز سی ان جی در استان را یک میلیون ۴۰۰ هزار مترمکعب بیان کرد وگفت:درحال حاضر تعداد ۱۳۱ باب جایگاه سی ان جی در سطح استان فعال ودر حال سوخت رسانی به مردم استان هستند.

انتهای پیام/