ده جاده جدید فارس به سامانه تردد شمار تجهیز شدند
ده جاده جدید فارس به سامانه تردد شمار تجهیز شدند
مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای فارس گفت:برای مدیریت و کنترل ترافیک و برنامه ریزی لازم برای ارتقای جاده‌های استان ده محور جدید به سامانه‌های تردد شمار تجهیز شدند.

به گزارش مهرنما فارس، علیرضا راستیار گفت: جاده های سورمق- ابرقو، داراب- زرین دشت، سه راهی سیاخ دارنگون- کوار، چاه کبکان – بندر شیرنو، محور فاریاب به عسلویه و بالعکس به سامانه تردد شمار استان اضافه شدند.

 

راستیار یادآور شد: تا کنون ۱۲۹ جاده پر تردد استان به سامانه تردد شمار تجهیز شدند و با اضافه شدن ده سامانه در مجموع ۱۳۹ محور دارای سامانه تردد شمار هستند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس خاطرنشان ساخت: سامانه‌های تردد شمار قابلیت تشخیص پنج کلاس خودرویی شامل سواری و وانت، کامیونت و مینی بوس، کامیون دو محور، اتوبوس و تریلر هستند و با شمارش لحظه‌ای امکان مدیریت و ترافیک جاده را فراهم می‌نمایند.

 

وی هم چنین کفت: هموطنان عزیز برای استفاده از داده‌های تردد شماری می‌توانند به سایت ۱۴۱ مراجعه نمایند و از وضعیت تردد محور مورد نظر خود مطلع شوند.

 

راستیار ادامه داد: لازم به ذکر است سامانه ۱۴۱ دارای قابلیت‌های فراوان دیگری است که جهت مدیریت سفر میتوان از آن استفاده نمود.