داغدار شدن 19 خانواده در فارس بر اثر کرونا
داغدار شدن 19 خانواده در فارس بر اثر کرونا
با پذیرش ۴۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس مجموع بیماران بستری به سه هزار و ۳۸ نفر رسید که ۳۰۹ نفر آنها به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون نیز به عدد شش هزار و ۴۶۷ نفر رسیده است.
دکتر سید روح الله حسینی افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۱۳۵ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۰ هزار و ۷۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۴ هزار و ۶۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۸ هزار و ۳۷ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۸ هزار و ۷۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۳۷۷ هزار و ۶۰۳ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر سید روح الله حسینی در ادامه هم چنین از پذیرش ۴۲۵ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان خبر داد. او عنوان کرد: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم به سه هزار و ۳۸ نفر رسید و هم اکنون ۳۰۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۵۹۰ دوز نوبت اول و ۷۱۶ هزار و ۲۱۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۱۲ هزار و ۴۳۰ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۴۱۸ هزار و ۸۰۱ دوز رسید.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به خستگی مردم از شرایط موجود بیماری کرونا ویروس که منجر به ساده انگاری عمومی شده و نتیجه این ساده انگاری‌های نیز منجر به مشاهده آمار‌های شکننده در روز‌های اخیر شده است، از مردم استان خواست به جای ساده انگاری و خستگی ناشی از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، همدیگر را نسبت به ثبت نام در سامانه‌های مربوط به واکسیناسیون تشویق کنیم؛ زیرا تنها راه بازگشت به زندگی عادی، انجام واکسیناسیون همگانی همراه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای رسیدن به درصد ایمنی جمعی است.