خط آبرسانی به قیر پیش از شروع فصل گرما تکمیل می‌شود
خط آبرسانی به قیر پیش از شروع فصل گرما تکمیل می‌شود
با دستور استاندار فارس، مشکلات مربوط به تامین آب در منطقه قیر و کارزین پیگیری و مصوبات لازم در این خصوص تصویب شد.

به گزارش مهرنما فارس  محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در سفر اخیر خود به شهرستان قیر و کارزین پس از بررسی وضعیت کمبود آب در این شهرستان دستور تشکیل جلسه و اتخاذ تصمیمات لازم در این زمینه را صادر کرده بود که این جلسه با حضور متولیان حوزه آب و نماینده مردمی منطقه قیر و کارزین و امام جمعه شهرستان در موعد مقرر برگزار شد.

استاندار فارس در جمع بندی نتایج حاصل از این جلسه عنوان کرد: با توجه به اعتراضات کشاورزان منطقه قیر و کارزین در ارتباط با عدم بهره وری از حق آبه سد سلمان فارسی مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای در مدت دو هفته نسبت به تعیین میزان اراضی زراعی و باغات زیر کشت مربوط به سه سال قبل از بهره برداری سد اقدام کند و بر اساس میزان هکتار اراضی مشخص شده پیگیری‌های لازم جهت تخصیص و افزایش حق آبه از سوی وزارت نیرو انجام شود.

استاندار فارس همچنین درباره اجرای کانال‌های آب گفت: با توجه به اینکه یک شرکت اعلام آمادگی کرده است که از طریق فاینانس کانال‌های آب منطقه زیر دست سد سلمان فارسی در منطقه قیر و کارزین را اجرا کند قرار شد پیگیری‌های لازم از طرف استانداری برای اخذ موافقت فاینانس از شورای اقتصاد انجام شود.

ایمانیه با اشاره به اینکه تعدادی از روستا‌های مسیر خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به لار از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند نیستند، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد مطالعات لازم برای ایجاد انشعاب به منظور آبرسانی به این ۱۸ روستا توسط آبفای استان انجام شود.

به گفته استاندار فارس از دیگر مصوبات این جلسه تکمیل پروژه آبرسانی به شهر قیر بود.

او بیان کرد: خط آبرسانی به این شهر حدود ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها ۷۰۰ متر خط انتقال و برق رسانی و تکمیل ایستگاه پمپاژ باقی مانده که قرار شد قبل از شروع فصل گرما به پایان برسد.

ایمانیه همچنین به مشکلات تامین آب در دو دهستان زاخرویه و هنگام اشاره کرد و افزود: آبرسانی به خزارویه نیازمند حفر چاه و تجهیز آن است که مقرر شد آبفای استان تا پایان سال جاری پروژه مذکور را به پایان برساند.

او در خصوص آبرسانی به دهستان هنگام نیز گفت: با توجه به اینکه در این دهستان حفر چاه انجام شده است، عملیات لوله گذاری و برق رسانی نیز با تامین اعتبار تا اوایل سال آینده به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/