خدمت رسانی به بیش از ۸۵۰ بیمار هموفیلی در فارس
خدمت رسانی به بیش از ۸۵۰ بیمار هموفیلی در فارس
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تا کنون بیش از ۸۵۰ بیمار هموفیلی در فارس شناسایی شده اند که در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

به گزارش مهرنما فارس،مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اظهار کرد: تا کنون بیش از ۸۵۰ بیمار مبتلا به انواع هموفیلی در فارس شناسایی شده اند که با توجه به بسته‌های حمایتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور کاهش هزینه‌های تشخیص و درمان، در مرکز آموزشی درمانی شهید آیت الله دستغیب شیراز به عنوان مرکز جامع هموفیلی دانشگاه، در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

او با بیان اینکه بیشتر بیماران مبتلا به هموفیلی دارای پیشینه خانوادگی خونریزی هستند، ادامه داد: از مجموع بیماران شناسایی شده، حدود ۴۰۰ نفر به هموفیلی نوع A، بالغ بر ۵۰ نفر به هموفیلی نوع B و حدود ۴۰۰ نفر به سایر اختلالات انعقادی مبتلا هستند.

شریفی اضافه کرد: از مجموع بیماران شناسایی شده بیش از ۲۳۰ نفر را زنان و ۶۲۰ نفر را مردان تشکیل می‌دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ویزیت بیماران از سوی فوق تخصص خون و سرطان شناسی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، تهیه و توزیع فاکتور‌های انعقادی رایگان، تزریق فاکتور‌های نادر انعقادی و فراورده‌های خونی، برگزاری کارگاه آموزشی و سمینار، مشاوره‌های ژنتیک، مشاوره روانشناسی و مددکاری از جمله خدمات ارائه شده به این بیماران است.