جوان قشقایی در پی تلاش برای نجات تبعه افغان از چاه جان باخت
جوان قشقایی در پی تلاش برای نجات تبعه افغان از چاه جان باخت
مدیرعامل سازمان مردم نهاد جوانان عشایر فارس گفت: زنده‌یاد احسان سلامی جوان ایل قشقایی که برای نجات یک تبعه افغان از چاه اقدام کرده بود، خود نیز در این چاه جان باخت.

به گزارش مهرنما مهران نامداری، مدیرعامل سازمان مردم نهاد جوانان عشایر فارس بیان داشت: این حادثه شامگاه جمعه شانزدهم مهرماه جاری در روستای خانه خمیس در بخش سیاخ دارنگون شهرستان شیراز رخ داد.
مسئول کانون فرهنگی استاد محمد بهمن بیگی اظهار داشت: زنده یاد احسان سلامی از طایفه بزرگ قره قانی از ایل‌های تاریخ‌ساز قشقایی، وقتی متوجه شد یک تبعه افغانی در داخل چاهی گرفتار شده است و تقاضای کمک می کند، بی‌درنگ به کمک او شتافت.
نامداری افزود: از آنجا که در اطراف چاه ابزار نجات در دسترس نبوده است، این جوان برومند و شجاع قشقایی تصمیم گرفت زمان را از دست ندهد و خود به درون چاه برود و جان تبعه افغانی را نجات دهد غافل از اینکه تبعه افغانی در درون چاه دچار گازگرفتگی شده بود.

زنده یاد احسان سلامی
این فعال روستایی و عشایر گفت:‌ این جوان بی باک قشقایی تمام سعی خود را به کار گرفت تا جان یک انسان را نجات دهد اما تبعه افغانی جان خود را از دست داد و زنده یاد احسان سلامی خود نیز دچار گازگرفتگی شد.
نامداری اظهار داشت: زنده یاد احسان سلامی یکبار دیگر درس جوانمردی، ازخودگذشتگی و ایثار را به زیباترین شکل ممکن معنی کرد و به ما یادآوری کرد که انسانیت فراتر از هر نوع باور است و اگر لازم باشد بدون نگاه به رنگ پوست، نژاد، باور و قومیت باید به همنوع خود کمک کرد.
بخش سیاخ دارنگون از توابع شهرستان شیراز در جنوب غربی شیراز واقع است.

 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا