جان باختگان کرونا در فارس ۶ هزار ۷۱۵ نفر شد
جان باختگان کرونا در فارس ۶ هزار ۷۱۵ نفر شد
با فوت ۱۴ بیمار کرونایی در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در استان به ۶ هزار و ۷۱۵ نفر رسید.

به گزارش مهرنما مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکترسید روح الله حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۲۶۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۰۷ هزار و ۷۰۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۲ هزار و ۵۳۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۳ هزار و ۲۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۰ هزار و ۹۹۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۳۷ هزار و ۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با ابراز تاسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۷۱۵ اعلام کرد.
او همچنین در ادامه با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۲۹ دوز نوبت اول و ۹۸۳ هزار و ۵۱۹ دوز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۵۷ هزار و ۱۰۲ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به سه میلیون و ۴۷۱ هزار و ۷۴۸ دوز رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تاکید کرد: ضرورت دارد شهروندان استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی را برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس جدی بگیرند.

 

انتهای پیام/