جانباختگان کرونا در فارس به ۶۷۶۶ نفر رسید!
جانباختگان کرونا در فارس به ۶۷۶۶ نفر رسید!
با فوت۱۰ بیمارکرونایی در فارس مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع تاکنون به ۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازگفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۱۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۱هزار و۴۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۶ هزار و ۶۳۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۴۰۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۵ هزار و ۸۴۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به بستری ۲۴۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۹۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۰هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، از افزایش شمار جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ به ۶ هزار و ۷۶۶ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۴۴۱ هزار و ۸۳۱ نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۹۲دوز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۱۸ دوز نوبت دوم واکسن در مراکز واکسیناسیون تزریق شده است، افزود: با ۱۱۸ هزار و ۷۲۲ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا از ابتدا تا کنون در فارس، به سه میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۰ دوز رسیده است.

این مقام مسوول همچنین افزایش موارد آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در فارس را نگران کننده خواند و اعلام کرد: طی روز گذشته، به هزار و ۹۴۳ مورد مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان ارائه خدمت شده است.

دکتر همتی درباره وضعیت رنگ بندی شهرستان‌های استان فارس نیز گفت: هم اکنون، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

او با تقدیر از استقبال مردم برای مراجعه به مراکز واکسیناسیون طی روز گذشته، ابراز امیدواری کرد تا با ادامه این روند، شاهد ایمنی کامل جامعه باشیم.