جانباختگان کروناویروس در فارس به ۷۲۷۷ نفر رسید!
جانباختگان کروناویروس در فارس به ۷۲۷۷ نفر رسید!
مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه دوازدهم آذر ۱۴۰۰، اعلام کرد و گفت: با جان باختن چهار هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۲۷۷ نفر رسید.

به گزارش مهرنما فارس، سیدروح اله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۶۶۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۲ هزار و ۱۲۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۶ هزار و ۸۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۸۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۱ هزار و ۹۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۴۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را هم اکنون در بیمارستان های استان نیز، هزار و هشت نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۴۹۱ هزار و ۳۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۹۱۶ هزار و ۱۹۵ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۶۳ هزار و ۵۵ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۵۳ هزار و ۱۴۰ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با تاکید بر قدرت سرایت پذیری و انتشار بالای کروناویروس، از مردم خواست تا برای حفظ جان خود و اطرافیان، شیوه نامه های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کرده و در انجام واکسیناسیون مشارکت کنند.

انتهای پیام/