تولید یک میلیون تن ذرت علوفه‌ای در مرودشت
تولید یک میلیون تن ذرت علوفه‌ای در مرودشت
برداشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان مرودشت پایان یافت.

به گزارش مهرنما فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از پایان برداشت ذرت علوفه‌ای از ۱۷ هزار و ۱۲۰ هکتار مزارع ذرت این شهرستان به عنوان قطب تولید ذرت علوفه‌ای استان فارس خبر داد.

منصور امیریان با بیان اینکه میانگین برداشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان مرودشت حدود ۶۰ تن در هکتار است گفت: با پایان یافتن عملیات برداشت ذرت یک میلیون و ۲۷ هزار و ۲۰۰ تن محصول تولید شده است که به تدریج در اختیار دامداران قرار خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه ذرت در شهرستان مرودشت به دو صورت بهاره و تابستانه کشت می‌شود، اظهار کرد: برداشت ذرت علوفه‌ای بهاره در نیمه مرداد و برداشت ذرت علوفه‌ای تابستانه نیز از اواخر مهرماه آغاز می‌شود.

امیریان گفت: محصول تولیدی علاوه بر سیلو سازی و تعلیف بالغ بر ۵۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان به شهرستان‌های همجوار نیز ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد: با توجه به شرایط منطقه از لحاظ منابع آبی و نیاز به تامین علوفه مورد نیاز دامداران، افزایش عملکرد در واحد سطح بسیار حائز اهمیت است و در همین زمینه بیش از ۹۰ درصد این مزارع با روش‌های نوین آبیاری (نواری و بارانی) آبیاری می‌شوند.

ذرت علوفه‌ای به دلیل داشتن پروتئین، سلولز، نشاسته و فیبر یکی از بهترین نباتات برای تغذیه دام به حساب می‌آید.