تعهد می‌دهیم از سرمایه‌گذاران حمایت جدی داشته باشیم
تعهد می‌دهیم از سرمایه‌گذاران حمایت جدی داشته باشیم
استاندار فارس گفت: به عنوان مدیریت ارشد تعهد می دهم از سرمایه‌گذاران استان به ترتیب اولویت و اهمیت حمایت کنم.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه در نشست خبری با اصحاب رسانه که با رویکرد اقتصادی با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد، اظهارداشت: توقع اصلی این است که دولت در مسیر صحیح اقتصادی حرکت کند زیرا رسیدن به اهداف و مقصد در کوتاه مدت ممکن نیست.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار پروژه مهم این استان مورد تاکید قرار گرفت، افزود: احداث تالار شهر شیراز تا سه سال آینده، احداث کتابخانه شهرستان ارسنجان، تکمیل موزه پاسارگاد و آغاز عملیات اجرایی احداث بنیاد فارس شناسی در سال جاری مورد تعهد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شریک پروژه آزادراه شیراز اصفهان محسوب می شود، ادامه داد: وزارت دفاع در خصوص اتمام قطعه هفتم پروژه آزاد راه شیراز اصفهان و آغاز ساخت قطعه هشتم که اولین قطعه از پروژه آزاد راه شیراز بوشهر است قول همکاری داده است.

استاندار فارس با بیان اینکه ساخت پالایشگاه میعانات شیراز در صورت تامین خوراک و آب مورد نیاز آغاز خواهد شد، گفت: طرح فولاد غدیر نی‌ریز، انتقال آب از سیرجان با احداث خط آنتنی از سیرجان به قطرویه و تکمیل پروژه راه آهن گل‌گهر به نیریز که هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت دارد مورد پیگیری جدی قرار گرفته است.

ایمانیه با اشاره به اینکه ساخت سد پارسیان که بعضی از شهرستان های غربی فارس را بهره مند میکند مورد پیگیری قرار گرفته است، افزود: در زمینه تامین آب شهرستان مرودشت مقرر شده است که آب مورد استفاده مجتمع پتروشیمی به شهر مرودشت اختصاص داده شود و پساب فاضلاب مرودشت به پتروشیمی منتقل شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس اظهارداشت: برقی کردن و سریع السیر شدن راه آهن شیراز اصفهان و تلاش برای رفع مشکلات کارخانه آی تی آی با جذب سرمایه گذاران توانمند و همکاری وزارت دفاع در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی شیراز با ظرفیت حدود ۲۰ درصد فعالیت می کند، تصریح کرد: اگر زمینه فعالیت شهرک صنعتی شیراز با ظرفیت کامل فراهم شود هیچ بیکاری در استان باقی نمی ماند؛ بنابراین باید بر این موضوع تمرکز داشته باشیم و مشکلات تولیدکنندگان را به سرعت رفع کنیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه بعضی افراد با اخذ مجوزهای اولیه زمین های شهرک صنعتی را در اختیار می گیرند و با ساخت سوله، بدون بهره برداری تولیدی اقدام به فروش یا اجاره دادن سوله ها می‌ کنند، گفت: باید این موضوع مدیریت شود تا سفته زمین در شهرک صنعتی تمام شده و زمینه رونق تولید را فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی کامل شهرک صنعتی شیراز نیازمند تامین آب، برق و گاز مورد نیاز واحد‌های صنعتی است، تصریح کرد: مصرف آب و انرژی در کشور بسیار بالا است و برای ارائه‌ خدمت به بخش های تولیدی باید مدیریت مصرف در دستورکار همه مردم قرار گیرد.

ایمانیه با بیان اینکه ادامه داد: حامی جدی عشایر غیور به عنوان قشر مولد و مدافع کشور هستیم و برای پیگیری هرچه بهتر دغدغه‌های این قشر، مشاور عشایر استاندار را از میان فرهنگیان عشایر انتخاب کرده ایم.

وی با بیان این که جلسات مکرر و منظمی برای راه اندازی کارخانجات بزرگ فارس و خروج از رکود برگزار شده است، اظهارداشت: معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری در حال تدوین برنامه این اقتصادی استان برای دوران بعد از کرونا است و حمایت از بخش های آسیب دیده از کرونا را در دستورکار قرار خواهیم داد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه سرمایه گذاری و راه اندازی شهر سلامت شیراز موجب تحول استان فارس و ایران در حوزه سلامت خواهد شد، اظهارداشت: از سرمایه گذاری برای راه اندازی شهر سلامت شیراز با جدیت حمایت خواهیم کرد.

ایمانیه با بیان اینکه کنترل گرانی ها منوط به تصمیمات و تدابیر ملی است، گفت: در سطح استان تلاش می‌کنیم با گران‌فروشی و اجحاف به مردم جلوگیری کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: در کمیسیون مقابله با قاچاق کالا، تصمیمات جدی در حوزه های مختلف گرفته شده است که به زودی اجرایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/