تخفیف ۲۲ درصدی عوارض ساختمانی در شیراز
تخفیف ۲۲ درصدی عوارض ساختمانی در شیراز
سخنگوی شهرداری شیراز از تخفیف ۲۲ درصدی عوارض ساختمانی، شغلی و بهای خدمات شهرداری خبر داد .

به گزارش مهرنما فارس، سخنگوی شهرداری شیراز از آغاز تخفیف ۲۲ درصدی عوارض ساختمانی، شغلی و بهای خدمات شهرداری از ٨ مردادماه تا ۷ شهریورماه خبر داد و گفت: تخفیف عوارض ۲۴ درصدی نیز تا هفتم مردادماه جاری ادامه دارد.

رضا جاویدی در نشست خبری با بیان اینکه شیراز طی ماه‌های اخیر در یک تکاپوی عمرانی قرار گرفته و شهروندان شاهد اجرایی شدن پروژه‌های متعدد و عمدتا بزرگی هستند، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی با توجه به رشد فزاینده فضا و جمعیت شیراز، امری اجتناب‌ناپذیر و الزامی است.

جاویدی با یادآوری اینکه پروژه لوله‌گذاری برای هدایت آب‌های سطحی از محدوده دروازه قرآن به سمت رودخانه خشک، طی روز‌های اخیر اجرایی شده است، گفت: اجرای این پروژه براساس مطالعات کارشناسی به عنوان یک ضرورت برای پیشگیری از حوادثی نظیر سیل فروردین ۹۸ در دستور کار قرار گرفت و مرحله اول آن سال گذشته انجام و مرحله دوم هم از یک‌شنبه اول مرداد آغاز شده است.

سخنگوی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه این پروژه با توجه به تبعات اثرگذار ترافیکی آن باید تا قبل از فصل جدید تحصیلی و افزایش تردد‌ها و قبل از فصل بارندگی اجرایی و کامل می‌شد، گفت: این پروژه به شکل شبانه‌روزی در حال اجرا است و امیدواریم که در زمان مقرر به اتمام برسد و پس از آن هم لایروبی کانال‌های انتقال آب‌های سطحی قبل از فصل بارش اجرایی شود.

جاویدی گفت: طی ماه‌های اخیر شاهد اجرای طرح لوله‌گذاری با هدف هدایت و دفع آب‌های سطحی در سایر مناطق شیراز هم بوده‌ایم.

وی به پروژه تعریض پل سلمان فارسی هم اشاره و با بیان اینکه بتن‌ریزی این پروژه چهار روزه انجام شد، گفت: تابلو‌های ترافیکی در سطح شهر مسیر‌های جایگزین را اعلام کرده است.

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری شیراز با بیان اینکه مرحله یازدهم جهش عمرانی شیراز با هدف توسعه آسفالت یا ترمیم آسفالت معابر اجرایی خواهد شد، گفت: موضوع آسفالت معابر از خواسته‌های جدی شهروندان بوده که در تماس با سامانه ۱۳۷ مطرح شده است.

 

وی بیان کرد: در جهش آسفالت، پیش‌بینی دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع آسفالت شده است. جاویدی، اقدامات اجرایی‌شده از سوی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در فضاسازی مناسبتی ایام محرم را مطلوب توصیف و خاطرنشان کرد که امسال با فضاسازی منطقی و اثرگذاری مواجه هستیم.

وی، برخورد شهرداری با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در هر نقطه از شیراز به ویژه باغ‌های قصردشت را قانونی و بدون اغماض دانست و با یادآوری اینکه چنین اقداماتی طی ماه‌های اخیر تسریع و تشدید شده است، گفت: برای احیای حقوق عامه با همکاری جهاد کشاورزی و دادگستری فارس در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، اجرای آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و آرای صادره از دیوان عدالت اداری ورود کرده‌ایم.

جاویدی به راه‌اندازی شیفت شب پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز اشاره و بیان کرد: سه شیفت کردن پروژه‌ها برای تسریع در اجرا و تکمیل آنهاست که در یک فرآیند مدیریتی کنترل پروژه رصد می‌شوند.

وی همچنین سرعت کند همکاری برخی از دستگاه‌های خدمات رسان در جابه‌جایی تأسیسات را از چالش‌های عمده اجرای پروژه‌های عمرانی در شیراز ذکر و خاطرنشان کرد که شهرداری از ظرفیت‌های قانونی خود برای تسریع در عبور و مرور شهروندان استفاده خواهد کرد.

سخنگوی شهرداری شیراز ادامه داد: رفع سد معبر در معابر به عهده شهرداری است و به تعدادی از رستوران‌ها تذکر و اخطار داده شد.