تا مردم ایران پایبند ولایت هستند استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند، کند
تا مردم ایران پایبند ولایت هستند استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند، کند
امام جمعه شیراز گفت: تا مردم ایران پایبند ولایت هستند استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و با برپایی باشکوه جشن‌های غدیر یاس و ناامیدی بر دشمن مستولی شده است.

به گزارش مهرنما فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با تصریح بر اینکه مردم فارس در برپایی جشن‌های عید از قربان تا غدیر غوغا کردند و هزینه‌های‌ای مراسم از جیب کرم مردم استان تامین شد، اظهارداشت: برپایی باشکوه جشن‌های غدیر به دشمنانی که سعی داشتند چهره‌ای دیگر از شیراز نشان دهند، ثابت کرد که اینجا شهر علی (ع) و اهل بیت است.

 

امام جمعه شیراز با اشاره به کم بودن ظرفیت ورزشگاه حافظیه و جا نشدن همه دوستداران علی (ع) در جشن باشکوه بیعت گفت: مدیران ورزشی و وزیر ورزش تلاش کنند تا ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس هرچه زودتر تکمیل شود.

 

او با اشاره به سالروز فرمان سال ۱۳۱۴ رضا شاه در کشف حجاب، یادآور شد: ایرانیان مسلمان و پیرو مکتب توحیدی دست از این مکتب نکشیدند و امروز نیز خود مردم برای نقش بر آب کردن نقشه دشمنان در گرفتن حجاب و عفاف از بانوی ایرانی وارد میدان شدند.

 

آیت الله دژکام گفت: یکشنبه آینده ولادت امام موسی کاظم (ع) است که سه فرزند این امام بزرگوار در فارس هستند و باید خود را صاحب جشن فرض کرده و با شکوه تمام برگزار کنیم.

 

امام جمعه شیراز گفت: تا مردم ایران پایبند ولایت هستند استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و با برپایی باشکوه جشن‌های غدیر یاس و ناامیدی بر دشمن مستولی شده است.

 

حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه نیز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز شیراز گفت: خداوند ولایت را بیمه‌ای برای حفاظت بشر از اضطراب، انحراف و سقوط قرار داده است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نمونه‌هایی از تاریخ ادیان و اسلام، افزود: در طول تاریخ هر کس که با پیامبران و اولیای الهی بوده از اضطراب دور بوده و به رستگاری رسیده است.

 

او ادامه داد: نمونه‌هایی از ولایتمداری در تاریخ انقلاب اسلامی رزمندگان دفاع مقدس بودند که بدون هیچ نگرانی در جبهه حق زیر خمپاره و توپ‌های جنگی دشمن جنگیدند.

 

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: ۴۸ هزار شهید نظام جمهوری اسلامی ایران پرواز کردند و همنشین اولیا شدند.

 

ماندگاری با اشاره به آیاتی از سوره‌های طه و هود، اضافه کرد: منافقین مصداقی از کسانی هستند که جدایی از ولایت آن‌ها را منحرف کرد و به ورطه سقوط کشاند طوری که سردرگم در کشور‌ها شده‌اند.

 

او با بیان اینکه بیمه ولایت برای مردم هزینه‌هایی نیز دارد که همان تحمل دشواری‌ها است و پیامبران و اولیا نیز همواره در سختی بوده‌اند، گفت: مردم ایران اسلامی در جبهه ولایت قرار گرفته‌اند، شاید دشواری داشته باشند، تحریم اقتصادی باشند، اما منحرف نمی‌شوند.

 

ماندگاری گفت: به دنبال تحمل این سختی‌ها شیرینی ظهور است که وعده داده شده است.

 

در حاشیه آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز شیراز نمازگزاران عقد اخوت بستند و مراسم عمامه گذاری جمعی از طلبه‌های جوان شیرازی برگزار شد.