بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد در فارس
بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد در فارس
مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس، جزییات بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد را اعلام کرد.

به گزارش مهرنما فارس ابراهیم کشاورز مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس گفت: بیمه زنان خانه‌دار از جمله حمایت‏ هایی است که به آسانی و در کوتاهترین زمان ممکن به زنان ارائه می‌شود و فرآیند ورود به جمع بیمه‌ شدگان تامین اجتماعی بر اساس این قانون به سادگی انجام می‌شود.

او بیان کرد: مشمولان این قانون تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند و درباره افراد بالای ۵۰ سال نیز میزان سابقه بیمه‌پردازی قبلی به حداکثر سن موردنظر اضافه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های خاص بیمه زنان خانه‌دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه است.

کشاورز تصریح کرد: نرخ پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی ۱۲ درصد؛ بازنشستگی و فوت (پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) ۱۴ درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی ۱۸ درصد است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس ادامه داد:  در مواردی که دستمزد انتخابی متقاضی بالاتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار همواره در سنوات آتی رعایت می‏‌شود.

او افزود: انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار است، به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تامین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نیست و در غیر این صورت می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

کشاورز اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی www.es.tamin.ir نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند.

انتهای پیام/