بیانیه دادگستری فارس در خصوص فساد مالی برخی مسئولان در شیراز
بیانیه دادگستری فارس در خصوص فساد مالی برخی مسئولان در شیراز
دادگستری استان فارس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: رأی صادره در خصوص فساد مالی برخی مسئولان در شیراز قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر استان است.

به گزارش مهرنما فارس، پس از برگزاری دادگاه نخستین رسیدگی به اتهامات فساد مالی تعدادی از مدیران شهری در دادگاه کیفری ۲ شیراز، دادگستری استان فارس طی بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر صدور رأی بدوی این پرونده از ابلاغ قانونی رأی صادره به اصحاب پرونده خبر داد.

 

در این بیانیه با اشاره به این نکته که رأی صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز بدوی و قابل اعتراض در محاکم تجدید نظر استان فارس است بیان شده است که در این پرونده مطابق کیفرخواست صادره اتهامات تدلیس در معاملات دولتی، اخذ پورسانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، غصب عنوان، جعل سند رسمی، صدور گزارش خلاف واقع، پرداخت رشوه، تبانی در معاملات یا مناقصه و مزایده‌ها و تضییع اموال و وجوه دولتی علیه ۱۳ تن از مسئولان و کارکنان مطرح و پس از تکمیل تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست در دادگاه کیفری ۲ شیراز با حضور متهمان و وکلای مدافع آنان مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: در پرونده مذکور ۱۲ تن ضمن محکومیت، به مجازات‌های حبس تعزیری، شلاق، جزای نقدی، استرداد وجوه و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده اند و یک نفر از افراد مطرح در این پرونده نیز از اتهامات وارده تبرئه شده است.

 

در پایان این بیانیه دادگستری استان فارس ضمن تأکید بر اجرای دقیق فرایند قانونی این پرونده با اشاره به عدم قطعیت حکم صادره، انتشار اسامی و جزئیات رأی را غیرقانونی خوانده و انتشار بیانیه‌های و اظهارنظر‌های غیرموثق و غیرکارشناسی را مصداق نشر اکاذیب و ایجاد جوسازی غیرمتعارف در جهت انحراف افکار عمومی و قلب واقعیت‌ها عنوان کرده است.