بوی نامطبوع ورودی شرق شیراز تا پایان سال رفع می‌شود
بوی نامطبوع ورودی شرق شیراز تا پایان سال رفع می‌شود
استاندار فارس با بیان اینکه بوی نامطبوع ورودی شرق شیراز مربوط به برخی واحدهای تولیدی است، گفت: این موضوع با تدابیر انجام شده تا پایان سال مرتفع خواهد شد.

محمدهادی ایمانیه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه شوراهای اسلامی استان فارس با اشاره به انتشار بوی نامطبوع ورودی شرق شیراز گفت: بوی نامطبوع در این محدوده به دلیل وجود برخی واحدهای تولیدی است که با تدابیر انجام شده تا پایان سال مرتفع خواهد شد.

 

استاندار فارس گفت: باید سیستمی ایجاد شود تا افراد قوی، پر ظرفیت، با استعداد و توانمندِ مدیریت در این شوراها معرفی شود.

 

او اظهار کرد: شورای استان و شورای شهرستان توقعات قانونی خود از فرمانداران را نوشته و به ایشان اعلام کنند و سپس میزان همراهی و همکاری فرمانداران در فواصل مشخص توسط اعضای شورا ارزیابی شود.

 

ایمانیه در ادامه بر ضرورت گسترش مشارکت در انتخابات پیش‌رو تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود شوراهای اسلامی با یکدیگر در این زمینه رقابت کنند و با افزایش اقدامات جهادی و تبیینی افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو را نسبت به سنوات قبل رقم بزنند.

او با اشاره به سخنان یکی از اعضای هیئت رئیسه شوراهای فارس بیان کرد: اختصاص حق رای برای شورای اسلامی شهر یا روستا در کارگروه امور زیربنایی و یا شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در اختیار مدیریت استان نیست اما درخواست شما را به تهران منعکس خواهم کرد.

 

ایمانیه در ادامه ضمن اینکه مدیر کل امور شهری استانداری را مامور کرد تا فرصت‌های قانونی برای تامین ملزومات سخت‌افزاری و رفاهی شورای اسلامی استان را پیشنهاد دهد، افزود: آموزش اعضای شوراها امری مهم و قابل توجه است که باید دفتر امور شهری تدابیر لازم برای تحقق آن را اتخاذ کند.

 

نماینده عالی دولت در فارس، امیدآفرینی و جهاد تبیین را وظیفه ذاتی هر مسئولی عنوان کرد و یادآور شد: فعالیت‌هایی که در استان انجام می‌شود به اعضای شوراها اطلاع‌رسانی خواهد شد تا پس از آن بتوانند امیدآفرینی و جهاد تبیین را در شهر خود گسترش دهند.

ایمانیه همچنین خواستار مشارکت شهرداری شیراز و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای گسترش خط مترو تا شهرک صنعتی بزرگ شیراز شد و گفت: شهرک صنعتی و شهرداری شیراز موضوع امتداد خط مترو تا شهرک صنعتی شیراز را بررسی کنند؛ تحقق این موضوع کاهش ترافیک، افزایش آرامش و ایجاد آسایش برای کارگران و مهندسین مشغول به کار در این شهرک صنعتی بزرگ را فراهم می‌آورد.

 

استاندار فارس با اشاره به اینکه مصوبات شورای عالی شوراها می‌تواند در مجلس مطرح شود تصریح کرد: این موضوع فرصتی بی‌نظیر برای تصویب قوانین مرتبط با توسعه شهری است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده را برد.

 

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه سخنان خود ضمن اینکه از هیئت رئیسه شورای اسلامی استان خواست تبصره ۳ را در شورای شهر خود تصویب کنند و با عواید حاصل از آن ترمیم خطوط آب شرب همان شهر را در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: اگر تمام شهرهای استان در این زمینه به میدان بیایند نهضتی از بازسازی شبکه‌های آبرسانی شهرها ایجاد می‌شود و شاهد بیش از ۳۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب شرب خواهیم بود.

ایمانیه افزود: نهضتی از اجرای فیبر نوری در سطح کشور ایجاد شده است. برخی از دوستان شورا در تعدادی از شهرها جزیره‌ای فکر می‌کنند که با این تفکر شهرهای برخوردار و صاحب سرمایه جلوتر پیش می‌روند و سایر مشکلات خود را هم حل می‌کنند اما شهرهای کمتربرخوردار از این نعمت محروم می‌شوند؛ به همین سبب است که وزارت ارتباطات همه را در یک قالب دیده و در کنار شهرهای برخوردار، اجرای فیبر نوری در شهرهای کمتر برخوردار را به پیمانکاران تکلیف کرده است لذا توقع دولت همراهی شوراها با این تصمیم است.

 

استاندار فارس از شوراها خواست به صورت محکم و جدی در عرصه سرمایه‌گذاری در صنعت معدن کشاورزی گردشگری به میدان بیایند و سطح رفاه اجتماعی و زندگی مردم در شهرها را ارتقا دهند و همچنین ایجاد اشتغال را هدف‌گیری نمایند.

 

او در پایان همه شهرهای استان را دارای ظرفیت گردشگری دانست و از شوراها خواست ظرفیت مربوط به شهر خود را توسعه دهند و آن را از بالقوه بودن به بالفعل شدن تبدیل کنند.

ایمانیه یادآور شد که دولت برای این مهم در کنار شوراها خواهد بود تا با هم‌افزایی و همکاری دولت و شورای اسلامی شهر ها، شاهد آبادانی بیش از پیش استان باشیم.