به مشترکان پرمصرف هم پاداش صرفه جویی تعلق می گیرد
به مشترکان پرمصرف هم پاداش صرفه جویی تعلق می گیرد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: مشترکان پُرمصرف با کاهش مصرف برق در مقایسه با دوره قبل خود می توانند از پاداش صرفه جویی بهره مند شوند.

به گزارش مهرنما فارس، حمیدرضا کریمی فرد،در جلسه بررسی عملکرد مدیریت های توزیع نیروی برق شهرستان ها در پیک بار تابستان 1402 که به صورت ویدئو کنفرانسی ها برگزار شد با بیان این‌که همکاری همه مشترکان به ویژه مشترکان خانگی نقش قابل‌ملاحظه‌ای در حفظ پایداری شبکه برق به خصوص در ساعت اوج مصرف خواهد داشت، ادامه داد: امسال همه مشترکان خانگی حتی مشترکان پرمصرف در صورتی‌ که مصرف برق خود را کاهش دهند، از پاداش ریالی بر روی قبض برق خود بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو مشوق های مالی خوبی برای مشترکان خانگی در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: به مشترکان خانگی مشمول این طرح، تا 20 برابر هزینه فروش برق به مشترکان، پاداش ریالی تعلق خواهد گرفت که در قبض برق لحاظ خواهد شد.

کریمی فرد، تعداد مشترکان خانگی استان فارس را بیش از 840 هزار مشترک اعلام کرد و بیان داشت: این مشترکان خانگی در حدود 42 درصد سهم مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهند که همیاری و مساعدت آنان می تواند نقش مهمی در عبور موفق از پیک بار سال جاری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، یادآور شد : مشترکان در مناطق عادی (غیرگرمسیری) با استفاده از دورکند کولرهای آبی بجای دور تند، استفاده حداکثری از نور طبیعی روز و به کارگیری لامپ های فوق کم مصرف (LED) و در مناطق گرمسیر با خاموش کردن کولرهای گازی اضافی و همچنین تنظیم دمای سیستم های سرمایشی و اسپیلت ها بر روی 24درجه سانتیگراد (دمای آسایش) مشمول پاداش خواهند شد.