بهبودی بیش از ۴۷۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا در فارس
بهبودی بیش از ۴۷۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا در فارس
۴۷۶ هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۹۷ درصد مبتلایان کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون از بیمارستان‌ها مرخص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گزارش مهرنما فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۰۱ هزار و ۷۲۸ تست کرونا شامل یک میلیون و ۴۶۵ هزار و ۵۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴ هزار و ۵۰۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۶ هزار و ۱۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۵ هزار و ۲۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۹ هزار و ۷۶۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر عبدالرسول همتی همچنین از بهبودی ۴۷۶ هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۹۷ درصد مبتلایان کرونا از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷ هزار و ۱۲۱ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی افزود: هم اکنون هزار و ۴۰۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او همچنین از مراجعه هزار و ۳۶۵ بیمار مشکوک یا مبتلا به مراکز شانزده ساعته استان در ۲۴ گذشته و دریافت خدمات درمانی سرپایی خبر داد.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تا امروز مجموع تزریق واکسن کرونا در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به پنج میلیون و ۵۹۹ هزار و ۷۵۴ دُز رسیده است، اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۸۱ هزار و ۳۰۷ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۱۸ هزار و ۴۴۷ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است.
دکتر همتی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در گروه‌هایی که واکسن دریافت نکرده اند، بسیار بیشتر است، از تمام افراد واجد شرایط دریافت واکسن خواست کسانی که واکسن دریافت نکرده اند یا افرادی که تنها دُز اول واکسن را دریافت کرده اند، هر چه زودتر برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا ایمنی جمعی مورد نظر در جامعه ایجاد شود و هرچه زودتر بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

 

انتهای پیام/