بستری ۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
بستری ۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
با جان باختن ۲ بیمار مبتلا به کرونا در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان به هفت هزار و ۹۹۱ نفر رسید.

بستری ۳۲۰ بیمار ممبتلا به کرونا در فارسبه گزارش مهرنما فارس ، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲۱۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۱ هزار و ۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۳۲ هزار و ۲۴۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۴ هزار و ۲۶۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۷۱ هزار و ۹۷۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۶ هزار و ۷۸۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید:

با بستری ۶۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۹۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۰ هزار و ۸۰۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۹۹۳ هزار و ۹۹۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۹ هزار و ۵۷۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۹۳ هزار و ۶۷۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۰۰ هزار و ۷۴۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/