بستری ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس
بستری ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس
هم اکنون ۲۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

به گزارش مهرنما فارس، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۱۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۶۷۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۹ هزار و ۲۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۱۷۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۳ هزار و ۶۸۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

هم اکنون ۲۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۸ هزار و ۲۰۶ نفر است.

 

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۴۷۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۳۴ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۳۵ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۶۵۲ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۶۹ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۷۸ دز یادآور واکسن بوده است.