بستری ۲۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس
بستری ۲۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس
با فوت ۱۰ بیمار کرونایی در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان به ۶ هزار و ۸۹۵ نفر رسید.

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۴۱۸ تست کرونا شامل یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۵۸۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۱ هزار و ۷۲۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۱۱ هزار و ۸۳۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۸ هزار و ۷۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۷۰ هزار و ۵۱۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر عبدالرسول همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۸۹۵ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه ۲۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۶۲۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۰۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او همچنین از بهبودی ۴۵۶ هزار و ۴۹۱ بیمار مبتلا به کروناویروس در استان فارس از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی از مردم استان خواست با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، مدافعان سلامت را در راه مقابله با بیماری کووید۱۹ و ریشه کنی هرچه زودتر این اپیدمی، همراهی کنند.

 

 

انتهای پیام/