برگزاری ۵۶۰ برنامه ترویجی در کتابخانه‌های عمومی فارس
برگزاری ۵۶۰ برنامه ترویجی در کتابخانه‌های عمومی فارس
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از برگزاری ۵۶۰ برنامه ترویجی در کتابخانه‌های عمومی فارس با محوریت گرامی داشت دهه فجر و شهدای انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس،روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس ضمن تبریک فرارسیدن چهل و سومین بهار انقلاب، از برگزاری ۵۶۰ برنامه ترویجی در کتابخانه های عمومی فارس همزمان با ایام دهه فجر خبر داد و گفت: کتابخانه های عمومی در راستای پاسداشت انقلاب اسلامی و شهیدان گرانقدر انقلاب، میزبان برنامه های متنوع برای تمامی سنین خواهند بود که شروع این برنامه ها با غبارروبی و عطرافشایی مزار شهدا در استان انجام شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه سه نشست تخصصی در سطح استانی برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: آیین رونمایی و نقد کتاب «به رسم پنجره ها» سروده محمد علی سالاری ۱۷ بهمن ماه با حضور امیر همایون یزدان و منصور پیروزان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: رونمایی و نقد کتاب «من و مامان و دوچرخه بابام» اثر زهرا فردشاد نیز دیگر برنامه استانی است که با حضور نویسنده اثر و سعید حسامپور، استاد بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز، ۱۸ بهمن ماه برگزار می شود. همچنین نشست تخصصی بررسی «جایگاه ادبیات فارس در روزگار انقلاب اسلامی» نیز به همت محفل ادبی قند پارسی با همراهی بابک طیبی و زیبا فلاحی و غلامرضا کافی روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه در شیراز اجرا می شود.

منوچهری در ادامه با اشاره به اینکه برنامه های ویژه کودک و نوجوان با ۱۶۵ نشست، بیشترین حوزه فعالیت کتابخانه های عمومی استان در ایام الله دهه فجر است، اضافه کرد: علاوه بر این ۵ نشست نقد و رونمایی کتاب، ۶۸ جلسه مطالعاتی، ۳۰ کارگاه آموزشی، ۴۳ مسابقه کتابخوانی، ۵۸ نشست معرفی کتاب و ۵۰ نشست کتابخوان در استان برنامه ریزی شده است. نشست های شعرخوانی، نمایشگاه های کتاب و دیگر برنامه های فرهنگی نیز در این مدت در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ محفل ادبی در کتابخانه های عمومی استان فارس در حال فعالیت است که در تمامی محافل نشست های ادبی و شب شعر با محوریت دهه مبارک فجر و انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/