برگزاری یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور در شیراز
برگزاری یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور در شیراز
اجلاسیه شهدای حقوقدان جنوب کشور به میزبانی شیراز برگزار شد.

به گزارش مهرنما فارس، یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور به میزبانی شیراز و با حضور معاون اول قوه قضائیه برگزار شد.

خانواده معظم شهدای حقوقدان از استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم حضور داشتند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و شهدای حقوق‌دان اظهار کرد: اگر امروز ایران حرف‌های زیادی برای کل دنیا دارد به دلیل ایثار شهدایی است که امروز برای گرامیداشت آن‌ها جمع شده‌ایم.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار در جنوب کشور است که به یاد شهدای حقوقدان مراسمی برگزار می‌شود، گفت: امید است که راه این شهدا را ادامه دهیم.

در ادامه استاندار فارس افزود: آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور پیامی برای این اجلاسیه صادر کرده که آن را قرائت می‌کنم.

متن پیام رئیس‌جمهور به شرح زیر است: سلام بر سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و درود بیکران به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهدای حقوقدان که خالصانه در تبعیت از اوامر الهی و قدسی حضرت امام لبیک گفته و در جوار رحمت حق آرام گرفتند. سلام و درود خداوند بر خانواده‌های صبور و بردبار این شهدا. یاد شهیدان مایه طراوت دل‌ها و جان‌های مومنان است و بزرگداشت آنان موجب استحکام روزافزون پایه‌های استقلال و عزت کشور و ملت عزیز ایران می‌باشد. اینجانب ضمن سپاس از بانیان برگزاری اجلاسیه شهدای حقوق‌دان جنوب کشور در شهر مقدس شیراز از خداوند منان توفیق رهروی راه شهدا و پاسداری از خون آنان در ظل توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و تدابیر هوشمندانه و پدرانه امام خامنه‌ای را مسئلت دارم.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: در این مراسم ۲۵ نفر از خانواده شهدای حقوقدان تجلیل می‌شوند که البته تعداد شهدای حقوقدان جنوب کشور بیشتر از این تعداد است.

او با بیان اینکه هدف از این اجلاسیه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود، گفت: نخستین بار است که یادواره‌ای برای شهدای حقوقدان برگزار می‌شود و تجلیل از خانواده شهدا و تقویت فرهنگ شهدا و شهادت از اهداف این یادواره است.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه ممکن است آنچنان که باید نتوانیم حق شهدا را ادا کنیم، اما وظیفه داشتیم که این گرامیداشت را انجام دهیم، افزود: هیچ راهی جز وصل به خدا برای ماندگاری و جاودانگی نیست و شهدا به خدا وصل شدند.

موسوی با بیان اینکه شورای تامین قوی و منسجم در استان فارس شکل گرفته بیان کرد: با بسیج حقوقدانان و سپاه فجر استان فارس همکاری خوبی به ویژه در آزادسازی زندانیان داریم و تاکنون ۱۱۸۳ زندانی در چند مرحله آزادشدند.

او با بیان اینکه همه متعهد به ادامه راه شهدا هستیم و این همایش هم برای همین است، عنوان کرد: تا جان داریم این راه ادامه می‌دهیم و اجرای عدالت، حرکت در خط رهبری و درست کار کردن از مصادیق ادامه دهنده این راه است و امیدواریم مورد رضایت شهدا و ریاست قوه قضائیه باشد.

انتهای پیام/