برداشت ۱۵۰ میلیون شاخه گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور
برداشت ۱۵۰ میلیون شاخه گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور
مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: امسال بیش از ۱۵۰ میلیون شاخه گل نرگس از نرگس زار‌های کازرون برداشت شده است.

به گزارش مهرنما فارس ،حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با بیان اینکه امسال بیش از ۱۵۰ میلیون شاخه گل نرگس از نرگس زار‌های این شهرستان برداشت شده است، اظهار کرد: کازرون با سطحی معادل ۲۶۰ هکتار نرگس زار، از قطب‌های اصلی تولید گل نرگس در استان و کشور است و همچنین بزرگترین نرگس زار دیم کشور در بخش جره و بالاده این شهرستان قرار دارد.

 

او گفت: شاخه‌های برداشت شده گل نرگس علاوه بر بازار‌های محلی به سایر شهرستان‌ها و دیگر استان‌های کشور حمل و به دلیل کیفیت مرغوب به کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌شوند.

 

رشیدی با بیان اینکه برداشت نرگس از اوایل دی ماه شروع شده است و تا نیمه بهمن ماه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: از مهم‌ترین ارقام نرگس تولیدی در شهرستان شهلای کم پر و پرپر است.

 

او بیان کرد: گل نرگس جزو گیاهان کم آب بر بوده که با توجه به اینکه دوره رویش آن در فصول پاییز و زمستان طی می‌شود بخشی از نیاز آبی آن از طریق بارش مرتفع می‌شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون تصریح کرد: نیاز آبی کم، دوره رشد رویشی کوتاه، اشتغال زایی مناسب، جذب گردشگران و رونق اقتصادی از مزایای کاشت و توسعه گل نرگس است.