برخورد با هنجارشکنان مراسم چهارشنبه آخر سال
برخورد با هنجارشکنان مراسم چهارشنبه آخر سال
فرمانده انتظامی استان با اشاره به راه اندازی بیش از یک هزار و ۳۰۰ گشت پلیس، از آمادگی کامل پلیس فارس برای تأمین امنیت تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس، سردار رهام بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران و اصحاب رسانه در همراهی و تعامل با پلیس فارس پیرامون ارتقاء احساس امنیت در جامعه، گفت: در طرح نوروز ۱۴۰۲ پلیس فارس با راه اندازی یک هزار و ۳۰۰ گشت خودرویی، موتوری و پیاده و همچنین بکارگیری ۹۵۰۰ نیرو در سطح پارکها، تفرجگاه ها، مناطق گردشگری و … اقدام به تأمین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی خواهد کرد.

او با بیان اینکه شعار فراجا در نوروز ۱۴۰۲ “نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای” تعیین شده است، گفت: قرارگاه نوروزی پلیس فارس برای خدمت رسانی مطلوب و بهتر به مردم و آمادگی برای ورودی پرنشاط و فعالانه به نوروز ۱۴۰۲ راه اندازی خواهد شد.

 

سردار حبیبی گفت: برنامه ریزی برای استقرار بیش از ۱۰ ایستگاه شادی در محور‌های مواصلاتی استان فارس با هدف رفع خستگی و افزایش هوشیاری رانندگان در طرح نوروز ۱۴۰۲ صورت گرفته و اجرایی خواهد شد.

 

فرمانده انتظامی استان فارس تأکید کرد: در تعطیلات نوروز به مانند سال‌های گذشته نظم و امنیت و آرامش را در سطح جامعه برقرار می‌کنیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم که امنیت مردم در این ایام به خطر بیفتد.

 

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه پلیس با شادی مردم در چهارشنبه آخر سال مخالف نیست، گفت: پلیس به عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت جامعه، با بی نظمی و ناامنی به بهانه شادی و هیجان مخالف است و با اینگونه موارد برخورد قانونی خواهد داشت.

 

او گفت: با تلاش مأموران انتظامی استان، بالغ بر ۲۴۰ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و ۱۵ متهم در این خصوص دستگیر شده اند.

 

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: کسانی که در چهارشنبه آخر سال به عناوین مختلف اقدام به اخلال در نظم و امنیت عمومی و سلب آرامش برای عموم افراد جامعه ایجاد کنند با هماهنگی مرجع قضائی تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و خودرو رانندگان متخلف نیز تا همین تاریخ توقیف خواهد شد.

 

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، به انهدام ۷ باند سارقان سابقه دار توسط پلیس آگاهی استان فارس اشاره کرد و گفت: در این راستا ۲۴ سارق دستگیر و در تحقیقات به ۱۲۹ فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

 

او با تشریح عملکرد ۱۱ ماهه پلیس آگاهی استان فارس، تصریح کرد: در این مدت با تلاش مأموران پلیس آگاهی، ۱۴ هزار و ۵۶۶ سارق دستگیر و در مجموع ۳۸ هزار و ۳۹۹ فقره انواع سرقت کشف شده است.

 

انهدام ۷۵ باند و کشف ۴۵ تن انواع مواد مخدر، جمع آوری ۴ هزار و ۸۶۶ معتاد متجاهر، کشف ۶۸۰ میلیارد تومان کالای قاچاق، دستگیری ۲۷۶ اراذل و اوباش، افزایش ۷ درصدی کشفیات جرائم فضای مجازی، اجرای ۳۴ طرح مبارزه با سرقت و کشف ۳ هزار و ۸۵۳ فقره انواع سرقت و مصالحه ۷۲ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری از دیگر موارد مهمی بود که فرمانده انتظامی استان فارس در تشریح اقدامات پلیس در سال جاری به آن‌ها اشاره کرد.