‌برای مهاجرت معکوس به روستاها، نیاز به کارآفرینی داریم
‌برای مهاجرت معکوس به روستاها، نیاز به کارآفرینی داریم
استاندار فارس گفت: خیران حوزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری، در فعال شدن کارخانه‌های راکد یا نیمه راکد استان همراهی نمایند، تا این واحدها، به چرخه تولید بازگردند.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه در دیدار با تعدادی از کارآفرینان استان فارس، به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، گفت: مسائل و پیشنهادات برای زیر مجموعه‌های صمت، تعاونی ها، گمرک، بانک و مسکن ارائه شود، تا با مدیران مربوطه پیگیری لازم صورت گیرد.

استاندار فارس با تاکید بر لزوم تقاضا محور کردن بخش کارآفرینی، سرمایه گذاری و دانش بنیان افزود: بسیاری از شرکت‌های نوآور و دانش بنیان بدون نیازسنجی ابتدا محصولات را تولید و بعد روانه بازار می‌کنند؛ که این عامل اصلی مشکل دار شدن بسیاری از آنهاست.

 

دکترایمانیه با اشاره بر اینکه باید به گونه‌ای عمل شود که ابتدا نیازسنجی بازار انجام و بر اساس تقاضای موجود، محصولات تولید شود، تصریح کرد: بایستی قسمتی از پنجره واحد به حوزه کارآفرینی استان اختصاص یابد، تا فعالان این حوزه درگیر چرخه طولانی بوروکراسی اداری نشوند.

 

وی، خطاب به کارآفرینان و تعاون گران استان گفت: پیشنهادات کارآمد برای توسعه کارآفرینی و سرمایه گذاری فارس، بصورت ماهانه یا فصلی تهیه و در اختیار استاندار قرار داده شود.

 

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به لزوم کارآفرینی در روستاها، افزود: این کار که نیاز امروز جامعه است به مهاجرت معکوس کمک خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه دفاتر مشاوره کارآفرینی باعث اشتغالزایی مفید در جامعه خواهند شد، اظهار داشت: خیران حوزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری، در فعال شدن کارخانه‌های راکد یا نیمه راکد استان همراهی نمایند، تا این واحدها نیز به چرخه تولید بازگردند.

انتهای پیام/