با این اختراع برق گرفتگی از کلید و پریز دیگر اتفاق نمی افتد
با این اختراع برق گرفتگی از کلید و پریز دیگر اتفاق نمی افتد
اختراع کلید و پریز ضد انفجار و ضد آب مغناطیسی خطرات برق گرفتی از پریزها و کلیدها را به صفر می‌رساند.

علی رضایی لیفرجانی مخترع کلید و پریز ضد انفجار و ضد آب مغناطیسی در گفتگو با خبرنگار مهرنما فارس گفت:سالیانه در ایران حدود ۷۰۰ نفر بر اثر برق گرفتگی می‌میرند. تازه این فقط آمار کشته‌هاست و تعداد سوختگی‌ها و آسیب دیده‌ها بماند از این رو بسیاری از برق گرفتی ها در منازل از کلید ها و پریزهایی است به هنگام استفاده از آن دچار برق گرفتگی می‌شویم و یا به هنگام آب گرفتگی کلیدها به محض دست زدن به کلید دچار برق گرفتگی می‌شویم از این رو تصمیم گرفتم کلید و پریزی اختراع کنم که از این اتفاقات دیگر رخ ندهد.

رضایی لیفرجانی ادامه داد:این اختراع یک نوع کلید و پریز مغناطیسی است که به وسیله آهنربا کار می‌کند و در یک جعبه کاملا آب بند و محفوظ است و ظاهر اش مانند کلید و پریزهایی است که در منازل استفاده می‌شود.

این مخترع افزود:مزایای اختراع من این است دیگر خطر انفجار،آتش سوزی،برق گرفتگی در اثر رطوبت یا آب واتصال غیر اصولی تجهیزات اتفاق نمی افتد.

رضایی لیفرجانی اضافه کرد:در پریزهای معمولی اگر در منازل نشت گاز باشد به هنگام زدن دوشاخه به پریز انفجار اتفاق می افتد اما با این اختراع دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

این مخترع تاکید کرد:قیمت تمام شده این اختراع کمتر از کلید وپریز معمولی است و برای مردم ایمنی بالا و قیمت بصرفه تری دارد و در همه صنایع قابل استفاده می باشد و همچنین یک تولید داخلی است و نیازی به وارد کردن قطعه خارجی نیست.
وی ادامه داد:نمونه پریز در حال ساخت است و از رو نقشه فنی حق اختراع گرفته‌شده است شماره ثبت اختراع۱۰۵۳۸۶ می باشد.

علی اکبر رضایی لیفرجانی با اشاره به اینکه حاضر است با سرمایه گذار یا تولید کننده کلید و پریز به توافق برسد برای تولید انبوه افزود:ایمنی بالا این اختراع مهم ترین مزایای آن است پس بنابراین استقبال خوبی از آن خواهد شد.

 

انتهای پیام/