بازدید بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری فارس
بازدید بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری فارس
مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری استان بازدید کرده اند.

به گزارش مهرنما فارس ،محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس امروز ۲۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اظهار کرد: طبق آمار‌های ارائه‌شده از ۲۴ اسفندماه پارسال تا ۲۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، ۹۸۴ هزار و ۷۴ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی همچون هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم گردی، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی اسکان یافتند، همچنین آمار اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و اضطراری از جمله مهمانسرای‌های ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس سالن‌های ورزشی، حسینه‌ها و مساجد به ۳ میلیون ۲۶۵ هزار و ۱۲۳ نفر شب رسید.

 

او، به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های مذهبی، تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: طبق آمار‌های ارائه‌شده در مدت اعلام شده ۴ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۳۸۱ نفر بازدید از اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۸۴۸ نفر بازدید از سایت‌های تفریحی، طبیعی و تاریخی ثبت شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی فارس افزود: در این مدت هم بازدید یک میلیون و ۵۹۷هزار و ۴۷ نفر بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ثبت شده است که جمع کل بازدید‌ها در بازه زمانی اعلام شده به ۱۶ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۷۶ نفر بازدیدکننده می‌رسد.

 

ثابت اقلیدی به افزایش چشمگیر بازدید‌های نوروزی از سایت‌های تاریخی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: از آن جمله می‌توان به ثبت بازدید ۲۳ هزار و ۱۴۲ نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی حافظ اشاره کرد.

 

او ادامه داد: آمار دیروز بازدید مسافران و گردشگران از مجموعه میراث جهانی تخت جمشید نیز به بیش از ۱۲ هزار نفر رسید.

 

ثابت اقلیدی اضافه کرد: بازدید‌های نوروزی مسافران در مدت مذکور از اماکن تاریخی حافظیه ۴۷۹ هزار و ۲۵۸ نفر، مجموعه جهانی تخت جمشید ۳۶۴ هزار و ۶۹۶ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی ۲۶۶ هزار و ۳۸۱ نفر است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی فارس ادامه داد: مجموعه تاریخی و فرهنگی حافظ همچنان در صدر آمار بازدید‌ها از اماکن تاریخی و فرهنگی قرار دارد.

 

ثابت اقلیدی افزود: با توجه به استقبال و حضور مسافران در موج سوم تعطیلات (تعطیلات عید فطر)، همه تأسیسات و مؤسسات خدمات رسان گردشگری در این استان در آماده باش کامل هستند و فعالیت شبانه روزی خود را برای رفاه حال مسافران و ارائه خدمات مطلوب همچنان ادامه می‌دهند.