اولین نشریه تخصصی حوزه زنان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شد
اولین نشریه تخصصی حوزه زنان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شد
اولین نشریه تخصصی حوزه زنان این دانشگاه با همکاری مدیریت امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه و نیز دفتر امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شد.

به گزارش مهرنما فارس، اولین نشریه تخصصی حوزه زنان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری مدیریت امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه و نیز دفتر امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز منتشر گردید.

دکتر مریم تقوا درباره انتشار نشریه تخصصی مهربانو، توضیح داد: با توجه به حضور فعالانه زنان در جامعه بویژه در طی چند سال اخیر و نیز از آنجا که زنان بخش قابل توجهی از بدنه آموزشی، پژوهشی، اداری، بهداشتی و درمانی نظام سلامت کشور را تشکیل داده اند، لازم بود تا نشریه ای ویژه و تخصصی در این حوزه منتشر گردد.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور بانوان ادامه داد: اصولا وجود نشریات ویژه زنان در کشور ما دارای قدمتی حدودا یکصد ساله می باشد ولی متاسفانه علیرغم این سابقه نسبتا زیاد، هرگز شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر این نهادهای رسانه ای در ابعاد کمی و کیفی نبوده ایم.

او گفت: زنان، نیازها، مطالبات، شرایط و ویژگی های خاص خود را داشته و لازم است تا برای ایجاد فضای رشد و بالندگی این قشر که نیمی از تمامی جامعه ما را تشکیل می دهند، در زمینه های گوناگون بویژه موضوعات فرهنگی آنان تلاش و فعالیت نمود.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: در حال حاضر و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است تا این مجله مجازی بصورت دو ماه نامه و شش بار در هر سال منتشر گردد.

مریم تقوا اظهار داشت: با توجه به میزان ضریب نفوذ فضای مجازی در سطح کشور بویژه در اقشار فرهیخته و دانشگاهی و نیز به منظور رعایت منویات مقام معظم رهبری در موضوع “اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی” و پرهیز از هزینه های چاپ و نشر، تصمیم گرفته شد تا این نشریه تخصصی که با بررسی ها و رایزنی های فراوان، نام “مهربانو” بر آن نهاده شده، بصورت چند رسانه ای و مجازی تهیه و منتشر گردد.

رئیس دفتر امور بانوان در دانشگاه، اعلام کرد: نشریه “مهربانو” که تا کنون دو شماره از آن در ماه های شهریور و آبان سال جاری منتشر گردیده در سه موضوع “فرهنگی و هنری”، “علمی” و “معرفی زنان برجسته” فعالیت می نماید.

این متخصص پزشکی اجتماعی گفت: معرفی زنان برجسته و آشنایی با شرایط زندگی و رشد آنان، می تواند به عنوان ارائه الگو و نمونه یک زن موفق، به رشد و موفقیت سایر زنان جامعه کمک نماید.

دکتر مریم تقوا با دعوت از کلیه همکاران بویژه بانوان صاحب نظر برای همکاری در پیشرفت هر چه بیشتر این نشریه ویژه زنان، خبر داد: این نشریه بمنظور ارتقاء کیفی و محتوایی خود از همه همکارانی که در زمینه های نویسندگی، گویندگی، تولید محتوا، اجراء، تصویربرداری، ویرایش و مونتاژ فیلم و سوژه یابی تسلط دارند دعوت به همکاری می نماید.

در حال حاضر دکتر “مریم تقوا”، صاحب امتیاز و نیز “خانم زینب هوشمندی”، سردبیری این نشریه را بر عهده دارند.

انتهای پیام/