اهمیت تزریق دُز سوم واکسن علیه کروناویروس
اهمیت تزریق دُز سوم واکسن علیه کروناویروس
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست صبح امروز ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، بر اهمیت تزریق دُز سوم واکسن علیه کروناویروس تاکید کرد.

به گزارش مهرنما فارس، سید وحید حسینی در این نشست با دعوت از افراد بالای ۴۰ سال استان برای تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دُز سوم واکسن اظهار کرد: افراد بالای ۴۰ سالی که واکسن های سینوفارم، بهارات و کووایران برکت دریافت کرده اند، سه ماه پس از تزریق دُز دوم خود، برای دریافت دُز سوم، به مراکز تجمیعی واکسیناسیون سطح استان مراجعه کنند.

او اشاره به تلاش های موفق دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون از زمان تحویل تا تلقیح در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران کرونا، علاوه بر ارایه خدمات درمانی به بیماران، برنامه واکسیناسیون را با جدیت دنبال می کند که همراهی مردم استان نیز در این زمینه راهگشا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه شواهد و تحقیقات انجام شده اهمیت واکسیناسیون علیه کروناویروس را در جلوگیری از بستری بیماران و کاهش مرگ و میر ناشی از آن اثبات شده است، ادامه داد: با توجه به واکسینه شدن جمعیت بالایی از استان با دریافت دز اول و دوم واکسن کرونا، دریافت دز سوم می تواند ایمنی جامعه را در برابر این بیماری به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

دکتر حسینی با تاکید بر اینکه شهروندان برای ایمنی در برابر بیماری کووید۱۹، لازم است با احساس مسوولیت و پرهیز از سهل انگاری برای دریافت واکسن اقدام کنند، بیان کرد: واکسیناسیون همراه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی می تواند از ابتلا و شدت یافتن بیماری کووید۱۹ پیشگیری کند، بنابراین افراد واکسینه شده باید همانند افرادی که هنوز برای دریافت واکسن خود مراجعه نکرده اند، در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدیت داشته باشند؛ همچنین با توجه به این موضوع که شاهد ساده انگاری و سهل انگاری در برابر کروناویروس در سطح استان هستیم، لازم است شهروندان همانند گذشته در رعایت شیوه نامه های بهداشتی با جدیت برخورد کنند تا دچار افزایش بحران در جامعه نشویم.

او همچنین در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه های آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به ارزیابی وضعیت سلامت افراد بستری و بهبودیافته، انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹، آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، موارد مرگ و میر ناشی از کروناویروس، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این نشست روند انجام تست های pcr و سریع در مراکز ۱۶ ساعته و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را بررسی کرد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، تجهیزات و ملزومات پزشکی، وضعیت ابتلا در شهرستان های استان، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، انجام تست های کروناویروس، فرآیند واکسیناسیون علیه کووید۱۹ ارائه کردند.

چهارصد و پنجاه و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز پانزدهم آذر، با حضور سرپرست دانشگاه، مشاورعالی سرپرست دانشگاه، معاونان و مدیران ارشد برگزار شد.

انتهای پیام/